Czy panele fotowoltaiczne są opłacalną inwestycją?

Systemy fotowoltaiczne to nowoczesna technologia, która pozwala na czerpanie korzyści bezpośrednio z energii słonecznej. Dzięki zainstalowaniu fotowoltaicznych paneli znacznie możemy sobie obniżyć koszty zużycia prądu. Systemy fotowoltaiczne są montowane zarówno w firmie, jak i także w domu. O wszelkich szczegółach dowiemy się już za chwilę.

Zrozumienie istoty systemu

Każda osoba, która zastanawia się nad montażem u siebie systemów fotowoltaicznych powinna zrozumieć samą istotę ich działania. System bezpośrednio korzysta ze źródeł energii odnawialnych. Dokładnie tłumacząc chodzi o nic innego jak o promieniowanie słoneczne. Stały prąd, dzięki konwerterowi zamontowanym ma możliwość wykorzystania energii w identyczny sposób, w który się zużywa prąd, który mamy bezpośrednio z energetycznego zakładu. Zalet systemu fotowoltaicznego jest cała masa. Poniżej omówiono pokrótce każdej z osobna, aby osoby jeszcze nie do końca zdecydowany, mogły podjąć decyzję.

Najważniejsza zaleta oszczędność

Na pewno najbardziej przemówi do nas zaleta informująca nas o tym, że czekają nas już tylko niskie rachunki za prąd. Energia, która jest wytworzona dzięki promieniom słonecznym jest zużywana jako pierwsza. Prąd z sieci dopiero jest pobierany gdy dojdzie do sytuacji, w której nam się skończą rezerwy energii wygenerowanej. Koszty miesięczne zużycia prądu są zatem naprawdę bardzo niskie. Plusem dodatkowym jest także fakt, że nadmiar, który pozostaje nam z niewykorzystanej energii może się magazynować przez cały rok. Drugim wyjściem jest jej sprzedanie. Komu można energię elektryczną sprzedać? Oczywiście zakładowi energetycznemu.

Sprawdź również:

Dbanie o środowisko naturalne

Systemy fotowoltaiczne są bezpieczne całkowicie dla naszego otoczenia. Dzięki nim nie ingerujemy w naturalne środowisko. Praca systemu nie powoduje w żadnym wypadku żadnych emisji, które szkodzą przyrodzie czy też co gorsza zdrowiu społeczności.

Bardzo wysoka wydajność

Nikt z nas nie musi się obawiać, że jest to inwestycja krótkoterminowa. W żadnym wypadku. Jest to system, który służy latami. Producenci dają nam gwarancję uzyskania prądu z paneli słonecznych przez dwadzieścia pięć lat. Jednak oczywiście instalacje pracują o wiele wydajniej. Musimy także wiedzieć, że ich eksploatacja odbywa się w sposób samoczynny. W związku z tym nie musimy jako właściciel nic przy nich robić. Możemy także liczyć na wysoką odporność systemu. Dla paneli fotowoltaicznych nawet najtrudniejsze warunki nie stanowią żadnego problemu.

Gdzie montujemy systemy fotowoltaiczne?

Wiemy już, że panele raz zainstalowane będą nam służyły długimi latami. Wiemy już doskonale o gwarancji wielu producentów. Nie wiemy jednak gdzie możemy zainstalować panele? Na pewno możemy tego dokonać na większości dachów. Nie zapominajmy także, że możemy zrobić to przy gruncie oraz także na fasadzie budynku. Fotowoltaiczna instalacja http://www.gmstarbud.pl/fotowoltaika-kielce/ pozwala nam na wykorzystanie potencjału wszelkiego rodzaju zabudowań, które wchodzą w skład domowego gospodarstwa, firmy czy też gospodarstwa rolnego.

Jak kształtują się ceny?

Każdy z nas powinien mieć świadomość, że aby móc w ogóle korzystać z taniego maksymalnie prądu, to musimy w pierwszej kolejności nieco zainwestować. Instalacja się wiąże z dosyć sporym wydatkiem. O jakich kosztach mówimy? Jest to kwota pomiędzy 16 tysięcy złotych, a 22 tysięcy złotych. Kwota dotyczy oczywiście domu jednorodzinnego o zapotrzebowaniu przeciętnym na prąd. Sama kwota jest także zależna od tego jaką firmę zajmującą się montażem systemów fotowoltaicznych wybierzemy. Dodać musimy także, że cena samej instalacji jest zależna od bardzo wielu czynników. Musimy tutaj wymienić rodzaj konstrukcji dachowej, miejsca montażu, poziom zacienienia oraz rodzaju poszycia.

Gdy od razu doskonale wiemy, że nie jesteśmy w stanie wyłożyć takiej kwoty na inwestycję, to nie powinniśmy od razu rezygnować z tego pomysłu. Istnieje bowiem możliwość uzyskania opcji korzystnych finansowania na zakup systemu fotowoltaicznego. Możemy z jednej strony liczyć na różnego rodzaju programy państwowe, dotacje czy też nawet na nisko oprocentowane pożyczki.

Podsumowanie

Chyba każdy po przeczytaniu powyższego nie ma żadnych wątpliwości, że jak najbardziej warto pokusić się o tego rodzaju inwestycję. Udowodniono, że można starać się o liczne formy wsparcia. Nikt z osób, które już zdecydowały się na system fotowoltaiczny nie żałują. Prąd jest w zasadzie darmowy. Co więcej coraz więcej firm decyduje się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Jest to spore odciążenie.

Zwróćmy uwagę, której firmie zalecamy montaż. Wiele firm działających na rynku niestety nie oferuje profesjonalnie swoich usług. Postarajmy się wybrać mądrze firmę, która jest już długo na rynku i ma spore doświadczenie. Firmom początkującym mówimy stanowcze nie. Nikt nie chce, aby ktoś się uczył na naszym przykładzie. Dobra firma http://www.gmstarbud.pl/kontakt/ pomoże nam dobrać miejsce umieszczenia paneli, jak i także zajmie się wszelkimi innymi ważnymi sprawami. Doradzi nam sporo, a więc powinniśmy to docenić i mieć zaufanie do danej firmy.  

francuski niemiecki hiszpański angielski

About the author