Kiedy Esperal przestaje działać? Terapia przeciwalkoholowa powinna być podjęta przez każdą osobę, która ma problem z uzależnieniem od alkoholu. Trzeba zaś przyznać, że tego rodzaju problem posiada wiele osób. Alkoholizm jest powszechny zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Niektóre osoby decydują się na wszycie Esperalu https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wszywka nie stanowi jedynej metody walki z alkoholizmem.
Oprócz tego sposobu walki z alkoholizmem należy zastosować więc inne. Niekoniecznie trzeba od razu wybierać zamknięty ośrodek dla alkoholików, choć na pewno jest to jedna z opcji. Jeżeli jednak preferujemy terapię w warunkach ambulatoryjnych, właśnie na takie rozwiązanie powinniśmy się zdecydować.
Jak działa wszywka alkoholowa?
Zanim zdecydujemy się na wszycie Esperalu https://www.podpodlogowe.pl/esperal-w-poznaniu/, warto dowiedzieć się na jakiej zasadzie wszywka w ogóle działa. Otóż okazuje się, że substancja wszywana podskórnie blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej. Bierze on udział w rozkładzie alkoholu. Trzeba liczyć się z tym, że nie metabolizowany alkohol będzie dawał pewne specyficzne objawy. Z tego właśnie powodu alkoholicy przeważnie unikają spożywania alkoholu, jeżeli pod ich skórą znajduje się wszywka. Niestety, nie jest to jednak zasadą. Jeżeli jednak zdecydujemy się na spożycie alkoholu pomimo wszywki, musimy liczyć się z przykrymi objawami.
Przede wszystkim mogą pojawić się uciążliwe nudności, a także bóle brzucha. Ponadto, musimy liczyć się z przykrymi objawami skórnymi. Mowa tu przede wszystkim o zaczerwienieniu skóry twarzy, a w szczególności nosa oraz policzków. Oprócz tego, należy liczyć się z pokrzywką. Niekiedy pojawiają się duszności i bóle w klatce piersiowej. Dotyczy to jednak przypadków znacznego spożycia alkoholu. Najlepiej byłoby w ogóle nie pić, jeżeli zamierzamy korzystać z wszywki. Jeśli jednak sięgniemy raz po alkohol, prawdopodobnie skutki uboczne będą na tyle przykre, że nie zrobimy tego ponownie.
Co jeszcze warto wiedzieć na temat wszywki?
Wiele osób zastanawia się nad tym, jak długo wszywka działa. Otóż okazuje się, że wszywka działa od 8 do 10 miesięcy i deklaruje to producent Esperalu https://www.praqtyka.pl/jak-dlugo-wchlania-sie-esperal-i-co-powoduje/. Niekiedy jednak czas jej działania może być nieco dłuższy. Wszywka może więc w niektórych przypadkach trwać nawet 13 miesięcy. Wiele zależy od indywidualnego przypadku. Ponadto, mnóstwo osób pragnie wiedzieć, w jaki sposób przebiega zabieg wszycia Esperalu. Otóż okazuje się, że wszywka jest aplikowana podskórnie przez chirurga. Lekarz najczęściej wszywa ją pod pośladkiem lub pod łopatką.
Terapia uzależnień od alkoholu przy użyciu wszywki nie jest jednak wystarczająca. Trzeba zastosować także inne metody walki z uzależnieniem, które nas dręczy. Wszywka może jednak bardzo pomóc. Dzięki niej prawdopodobnie nie będziemy sięgać po alkohol, co sprawi, że będziemy mogli zająć się terapią. Okazuje się, że skutecznych metod walki z alkoholizmem jest całkiem sporo. Możliwa jest zarówno terapia alkoholowa dla kobiet, jak i terapia alkoholowa dla mężczyzn. Warto zastanowić się nad wyborem formy terapii. Niektórym pomoże leczenie alkoholizmu w warunkach ambulatoryjnych, ale innym przyda się leczenie alkoholizmu w warunkach ośrodka zamkniętego.
Jak powinna przebiegać terapia alkoholizmu?
Jak już zaznaczono powyżej, leczenie alkoholizmu może odbywać się w warunkach ambulatoryjnych. Jeżeli tego właśnie chcemy, należy udać się do ośrodka leczenia uzależnień na wizytę. Nie musi to być ośrodek znajdujący się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Wiele zależy od naszych osobistych preferencji. Należy mieć na uwadze to, że terapia wymaga całkowitej abstynencji od alkoholu. Wskazany będzie kontakt ze specjalistą psychiatrą, a także z psychologami i psychoterapeutami. Najlepiej udać się do specjalisty, który jest psychologiem oraz psychoterapeutą. Nie należy zapominać o tym, że terapia uzależnienia od alkoholu może i powinna składać się z różnych elementów.
Oprócz psychoterapii indywidualnej wskazana jest także terapia grupowa czy terapia zajęciowa. Wielu osobom pomóc mogą także spotkania AA, czyli Anonimowych Alkoholików. Alternatywę dla leczenia ambulatoryjnego stanowi leczenie zamknięte. Wybrać należy odpowiedni ośrodek leczenia alkoholizmu, a później należy starać się o przyjęcie. Niestety, państwowe ośrodki leczenia alkoholizmu są nierzadko przepełnione. Trzeba więc liczyć się z tym, że może być problem z organizacją miejsca.
Alternatywę dla państwowych ośrodków leczenia alkoholizmu stanowią prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu. Warto dobrze zastanowić się nad tym, jakiego ośrodka oczekujemy. Nie da się ukryć, że pobyt w prywatnym ośrodku generuje olbrzymie koszty. Nie każdy będzie więc mógł sobie na takie rozwiązanie pozwolić. W ośrodkach prywatnych panują jednak bardzo dobre warunki. Możemy liczyć na komfort, a także na dobre wyżywienie. Nie należy zapominać o tym, że leczenie alkoholizmu wymaga cierpliwości. Jest to problem, który naprawdę może powracać. Trzeba więc liczyć się z tym, że leczenie tej choroby polega między innymi na zachowaniu abstynencji. Do kieliszka nie wolno zaglądać już nigdy.