Kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe?

Kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe?

Ciąża to piękny, ale jednocześnie trudny czas. Każda kobieta chce czuć się swobodnie i atrakcyjnie, co często utrudnia ciążowy brzuszek. Można jednak temu zaradzić, dzięki ubraniom ciążowym. Ten rynek wciąż się rozwija, a producenci rozumieją, iż nawet w ciąży kobieta pragnie się dobrze ubrać a jednocześnie odczuwać komfort. Kiedy jednak zacząć nosić ubrania ciążowe? – o tym przeczytasz w dalszych fragmentach niniejszego artykułu.

Po co przyszłej mamie ubrania ciążowe?

Kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe?Niektóre kobiety w ciąży twierdzą, iż ubrania ciążowe nie są im potrzebne. Większość kobiet ma przecież w swojej szafie luźne dresy, sukienki czy leginsy. Owszem można poradzić sobie w ten sposób, jednak co wówczas z kwestią poczucia atrakcyjności? Ciężko czuć się atrakcyjnie ubierając na siebie przez kilka miesięcy luźne dresy. Dlatego właśnie warto skorzystać z ubrań ciążowych. Dzięki ubraniom przeznaczonym dla kobiet w ciąży, przyszła mama może ubrać się nie tylko wygodnie, ale także modnie i z klasą. Taka odzież podkreśla atuty kobiecej sylwetki, a brzuszek prezentuje się dobrze. Dawno już odeszły czasy, w których tego rodzaju ubrania przypominały bardziej worki, niż modną odzież. W zależności od możliwości finansowych, kobieta w ciąży może dzisiaj ubrać się dobrze, stosownie do okazji.

Kolejnym atutem ubrań dla kobiet w ciąży jest to, iż mogą rosnąć razem z brzuszkiem. Dzięki specjalnym gumkom i wkładkom powiększającym jest to możliwe. Nie trzeba więc wydawać fortuny, aby zapewnić sobie modną ciążową szafę. Jeśli obawiasz się, że po porodzie ubrania te staną się niepotrzebne, pomyśl tylko, jak wiele kobiet ich potrzebuje. Jeśli tobie już się nie przydadzą, zawsze możesz je sprzedać i przynajmniej w części odzyskać pieniądze, które zainwestowałaś.

Kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe i na co zwrócić uwagę?

Kwestia tego, od kiedy można zacząć nosić ubrania przeznaczone dla kobiet w ciąży, jest indywidualna. Każde ciało jest inne, tak samo jak każda ciąża. U jednej pani ciążowy brzuszek jest widoczny wcześniej, a u innych później. To głównie od tego zależy, od kiedy zacząć ubierać się w odzież ciążową. Najważniejsza jest więc obserwacja swojego ciała i postępów ciąży. 

Nie warto jednak robić zakupów na ostatnią chwilę, gdy okaże się, iż nic co wisi w szafie nie nadaje się do ubrania. Nie warto również kupować ubrań ciążowych dużo wcześniej, ponieważ może okazać się, iż ich rozmiar nie będzie odpowiedni. Kiedy więc wybrać się na zakupy? – najlepiej wtedy, gdy zaczynasz odczuwać dyskomfort w ubraniach, które masz w szafie. Jeśli coraz trudniej schylić ci się w ulubionych spodniach, jeśli coś opinia cię za bardzo, jest to wyraźny znak, że czas kupić odpowiednio dobraną odzież dla kobiet w ciąży. Ubrania ciążowe należy zacząć nosić wówczas, gdy noszenie tych zwykłych powoduje dyskomfort a sylwetka wygląda niekorzystnie.

Łatwo wpaść w wir zakupów, jednak trzeba pamiętać również o tym, iż tego rodzaju odzież będzie potrzebna jedynie na kilka krótkich miesięcy. W zupełności wystarczą trzy pary spodni ciążowych, jedna spódnica, dwie sukienki, kilka swetrów i t-shirtów. Rodzaj ubrań zależy również od pory roku. W okresie zimowym trzeba zadbać o odpowiedni poziom ciepła. Można to zrobić dzięki bawełnianym wstawkom, które są zaaplikowane w niektórych ubraniach ciążowych. Dzięki niej brzuszek jest odpowiednio chroniony przed zimnem, a przyszła mama czuje się bardziej komfortowo. Nie warto wymieniać całej szafy, ponieważ nie ma takiej konieczności. Za kilka miesięcy ciążowe ubrania i tak przestaną być potrzebne. 

Oczywiste jest, iż ciężko przymierzać ubrania gdy brzuszek jest większy. Warto jednak to zrobić, aby kupić odpowiednio dopasowany strój w którym poczujesz się komfortowo i atrakcyjnie. Z uwagi na to, iż ubrania tego typu nie są tanie, warto spróbować skorzystać z tańszych opcji. Jedną z nich są ubrania z drugiej ręki, które można znaleźć na przykład na portalach, gdzie ludzie sprzedają rzeczy, które już nie są im potrzebne. Podczas zakupów pamiętaj o tym, że z ubrań ciążowych szybko się wyrasta. Dlatego warto wybierać takie elementy ciążowej garderoby, które rosną razem z przyszłą mamą. Posiadają specjalne możliwości regulacji, dzięki którym mogą być używane do końca ciąży i wciąż podkreślać atuty kobiecej sylwetki.

Ubrania dla kobiet w ciąży powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. Najlepiej sprawdzają się te naturalne, takie jak wiskoza czy bawełna. Mogą być nieco droższe, ale prezentują dużo lepszą jakość, niż ubrania wykonane ze sztucznych materiałów. Są również wygodniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska. 

Podsumowanie

Każda kobieta w ciąży powinna posiadać w swojej szafie kilka sztuk odpowiednich ubrań. Odzież ciążowa to dużo korzystniejsze rozwiązanie niż luźny dres czy za duża koszula partnera. Dzięki specjalnie zaprojektowanym rozwiązaniom, kobieta w ciąży może czuć się wciąż atrakcyjnie i wyglądać dobrze. Taki efekt bardzo trudno jest osiągnąć poprzez ubieranie zbyt dużej odzieży albo luźnych dresów. Każda kobieta zasługuje na to by czuć się po prostu kobieco, ciąża nie powinna tego uniemożliwiać.

About the author