Biżuteria ze srebra - jak o nią dbać i jak nosić?

Biżuteria ze srebra – jak o nią dbać i jak nosić?

Biżuteria ze srebra – jak o nią dbać i jak nosić? Srebrna biżuteria jest elementem ozdobnym, po który sięga wiele kobiet i mężczyzn. Wynika to przede wszystkim z jej niewygórowanej ceny, a także uniwersalności, gdyż pasuje niemal do każdej stylizacji. Aby jednak móc cieszyć się jej zachwycającym wyglądem przez długi czas, należy odpowiednio o nią dbać. Ponadto warto też w umiejętny sposób zestawiać srebrną biżuterię z daną stylizacją tak, aby podkreślała jej wyjątkowość, pozostając przy tym również zauważoną. W tym artykule powiemy sobie o tym, jak dbać o biżuterię ze srebra oraz w jaki sposób dobierać ją do różnych rodzajów sylwetek oraz outfitów.

Jak należy dbać o srebrną biżuterię?

W związku z tym, że srebro wchodzi w reakcje z niektórymi substancjami, czego efektem jest jego pokrywanie się ciemnym nalotem, należy poddawać je odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym. W tym celu można stosować zarówno preparaty dostępne w sklepach lub posiłkować się domowymi sposobami. Jeżeli mowa o tych drugich, to świetnie w tym wypadku sprawdzi się roztwór sody oczyszczonej i wody, a także mydło i ciepła woda. Ponadto, warto pamiętać o tym, że biżuteria srebrna powinna być odpowiednio przechowywana. Tutaj dobrym rozwiązaniem będą woreczki strunowe. Dzięki temu, że po ich zamknięciu następuje odcięcie dopływu powietrza, chroni to srebrną biżuterię przed wchodzeniem z nim w reakcje chemiczne. Decydując się na zastosowanie tego sposobu przechowywania pamiętajmy jednak o tym, aby każdy z elementów biżuterii był pakowany osobno. Dzięki temu żaden z wyżej wspomnianych nie ulegnie zarysowaniu. Co ważne, aby zapewnić srebrnej biżuterii dobry wygląd należy ja po prostu nosić. Substancje wydzielane przez ludzką skórę stanowią dla niej naturalny impregnat, który chroni ją właśnie przed ciemnieniem.

Jak należy dobierać srebrną biżuterię do rodzaju sylwetki?

Biżuteria stanowi dodatek do stylizacji, który powinien przede wszystkim podkreślić jej wyjątkowość. Ponadto ważnym jest również, aby była ona odpowiednio dobrana do rodzaju sylwetki danej osoby. W związku z tym faktem, zanim zdecydujemy się na zakup naszyjnika lub kolczyków, zastanówmy się dokładnie nad tym, czy będą one nam pasowały. Należy pamiętać, że osoby z nadwagą powinny raczej unikać zbyt drobnych elementów biżuterii, ale również tych o zbyt wyrazistych elementach. Drobny łańcuszek czy kolczyki pozostaną niezauważone, a te masywne dodadzą optycznie kilogramów. W związku z powyższym, najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na coś pomiędzy. Jeżeli mowa o drobnych i niskich osobach, to w ich przypadku delikatna i minimalistyczna srebrna biżuteria sprawdzi się idealnie. Dokładnie tak jak w poprzednim przykładzie, osoby niskie i drobne powinny stronić od zbyt dużych elementów biżuterii, gdyż niewątpliwie wpłyną przytłaczająco na ich wizerunek. Osoby o krótkiej szyi nie powinny raczej nosić długich kolczyków, gdyż wbrew powszechnym przekonaniom wcale nie wydłużą jej optycznie, a jedynie podkreślą. Ten typ kolczyków świetnie sprawdzi się w przypadku osób o długiej szyi. Jeżeli mowa o dużych i ciężkich elementach biżuterii, to z całą pewnością pasują one głównie osobom wysokim i szczupłym.

Jak należy dobierać srebrną biżuterię do stylizacji?

Biżuteria srebrna dostępna jest w różnorodnych typach. W związku z czym z łatwością znajdziemy jej elementy, które sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, jak i te dedykowane specjalnym okazjom. Należy pamiętać jednak o tym, aby wybrać taką biżuterię, która podkreśli wyjątkowość naszej stylizacji i będzie stanowić przysłowiową wisienkę na torcie, a w żadnym stopniu jej nie przytłoczy. Podstawową zasadą jeśli chodzi o dobieranie biżuterii do danej stylizacji jest minimalizm. Jeżeli zdecydujemy się włożyć kolczyki, zrezygnujmy wówczas z naszyjnika i odwrotnie. Ponadto, jeśli nasza stylizacja posiada dużo zdobień w postaci koronek, marszczeń czy rozmaitych wzorów to dobierzmy do niej delikatny naszyjnik czy kolczyki, lub zrezygnujmy w ogóle z ich zakładania. Pamiętajmy również o tym, że srebrna biżuteria nie powinna być łączona ze złotą, ponieważ nie prezentuje się to zbyt dobrze. W związku z powyższym wkładając srebrne kolczyki dobierzmy do nich srebrną bransoletkę, a jeśli zdecydujemy się na te wykonane ze złota, to włóżmy do nich bransoletkę złotą.

Biżuteria srebrna może być noszona przez osoby w każdym wieku. Dobrze w niej prezentować się będą zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Należy pamiętać jednak o tym, aby odpowiednio o nią dbać, ponieważ w sytuacji, kiedy pokryje się ciemnym nalotem już nie będzie wyglądać tak dobrze. Srebrną biżuterię można również podarować w prezencie, gdyż jest to ten rodzaj metali szlachetnych, który nie wpędzi w zakłopotanie osoby nią obdarowanej. Wynika to z faktu, że jej cena nie jest zbyt wygórowana, a jednocześnie ładnie się prezentuje i odznacza wysoką jakością. Mówiąc o srebrnej biżuterii w kontekście jej doboru do rozmaitych stylizacji, to będzie ona odpowiednia zarówno jako dodatek do tych noszonych na co dzień, jak i eleganckich przeznaczonych na specjalne okazje.

francuski niemiecki hiszpański angielski

About the author