Jak namierzyć telefon?

Jak namierzyć telefon?

Współcześnie większość osób posiada smartfony. Telefony już od dłuższego czasu przestały służyć tylko i wyłącznie do wykonywania podstawowych czynności (smsy, dzwonienie). Producenci wprowadzają na rynek coraz to nowsze modele telefonów, które odznaczają się doskonałymi parametrami i wieloma ciekawymi opcjami. Takie sprzęty porównywalne są z przenośnymi komputerami, gdyż dzięki połączeniu z Internetem, można dzięki nim, zrobić praktycznie wszystko to co na komputerze. Z uwagi na to, że na smartfonach znajdują się nasze dane, a także to, że są to sprzęty bardzo kosztowne, zgubienie telefonu okazuje się niezwykle dużym problemem. W jaki sposób można zlokalizować telefon komórkowy?

Czy można namierzyć smartfona?

Istnieją pewne sposoby na lokalizację telefonu komórkowego. Można tego dokonać po numerze telefon czy też przy pomocy pewnych usług oraz aplikacji. Jest to nieoceniona opcja, zwłaszcza jeśli zgubimy telefon czy zostanie on nam skradziony. Już nie tylko pewne służby mogą namierzyć telefon, ale każda osoba. Usługa lokalizacji telefonu komórkowego oferowana jest wszystkim, którzy mają jedynie dostęp do Internetu. Co ważne, korzystanie z aplikacji śledzących telefon jest niezwykle łatwe, a więc każdy sobie z tym poradzi.

Jak namierzyć telefon przez Google?

Nie trzeba obawiać się wcale funkcji namierzania telefonu, nie została ona stworzona do śledzenia użytkownika, jak myśli wiele osób. Jest ona natomiast sposobem na zabezpieczenie sprzętu na wypadek jego utraty. Jeśli mamy urządzenie wyposażone w system Android, możemy go zlokalizować właśnie przy użyciu funkcji Google. Aby odnaleźć nasz telefon komórkowy, musimy najpierw zalogować się na konto, po czym wchodzimy w zakładkę „Bezpieczeństwo”. Następnie udajemy się w sekcje „Twoje urządzenia”, wtedy możemy zobaczyć wszystkie urządzenia, na których jesteśmy zalogowani w Google. Teraz klikamy w „Znajdź zgubione urządzenie” i wybieramy telefon, jaki chcemy odnaleźć, po czym wybieramy „Znajdź”. Wtedy Google połączy się z naszym telefonem i ukaże nam, gdzie znajduje się aktualnie na mapie. Ponadto będziemy mogli także zablokować telefon czy usunąć z niego dane. Taka możliwość zlokalizowania urządzenia istnieje także na sprzęcie z systemem IOS. W tym wypadku jednak logujemy się nie do Google tylko na konto iCloud.

Lokalizacja numeru telefonu

Aplikacje oraz programy służące do lokalizacji telefonu wykorzystują GPS czy też logowanie telefonu w stacjach BTS. W ten sposób można niezauważalnie i bardzo szybko znaleźć urządzenie. Ważne jest jednak to, aby smartfon apple był włączony. Warto jednak mieć na uwadze, iż takie namierzanie telefonu po numerze ma tak samo swoje wady. Numer abonenta sieci komórkowej przechowywany jest na karcie SIM, którą oczywiście można z łatwością przełożyć do innego urządzenia. Nie będzie się dało również zlokalizować numeru, jeśli sprzęt będzie wyłączony. Tylko i wyłącznie operator telefonii komórkowej może namierzyć urządzenie przy użyciu GPS, jednakże niezbędna jest do tego zgoda właściciela aparatu.

Zobacz również:

 

Aplikacje do namierzania telefonu

Jak namierzyć telefon?Dostępnych jest wiele różnych aplikacji do namierzania telefonu. Jedną z nich jest między innymi Prey. To darmowa aplikacja oferowana dla wszystkich systemów. Ponadto może być używana na telefonach, jak i laptopach czy tabletach. Po instalacji aplikacji musimy jeszcze zarejestrować swoje konto, po czym dodać posiadane przez nas urządzenie. W przypadku kiedy zgubimy nasz telefon, czy zostanie on skradziony, wówczas aplikacja wysyła sygnał przez sieć, dzięki czemu można poznać jego lokalizację. Urządzenie musi więc być podpięte do sieci. Oprócz tego Prey służy także do tego, aby rejestrować wszelkie aktywności utraconego urządzenia. Dzięki niemu można także zablokować aplikację Outlook czy Thunderbird. Istnieje także możliwość zrobienia zdjęcia osoby aktualnie korzystającej ze sprzętu. Darmowa aplikacja pozwala na zlokalizowanie maksymalnie trzech sprzętów. Inną aplikacją służącą do namierzania telefonu jest Airdroid. Za tą usługą należy jednak zapłacić. Po zainstalowaniu programu musimy jeszcze otworzyć w nim konto, po czym zalogować się na stronę serwisu. Wersja płatna pozwala na ustawienia dzwonka, uruchamianie zdalne kamery oraz aparatu, a także lokalizację telefonu.

Aplikacje do kontroli rodzicielskiej

Smartfon myphone można namierzyć, korzystając z aplikacji do kontroli rodzicielskiej. Lokalizacja numeru telefonu to podstawowa funkcja, która umożliwia kontrolowanie miejsca pobytu naszej pociechy. Ponadto na wypadek zgubienia czy kradzieży telefonu, szybko znajdziemy urządzenie. Kontrola rodzicielstwa wraz z lokalizacją urządzenia znajduje się w różnych pakietach bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych.

O czym należy pamiętać?

Lokalizowanie telefonu przydaje się przede wszystkim, jeśli urządzenie zostanie nam skradzione czy też go zgubimy. Warto mieć na uwadze, że nie możemy śledzić czyjegoś telefonu bez jego zgody. Takie działanie jest zgodne z prawem jedynie, jeśli wykonywane jest przez odpowiednie służby. Nie damy rady więc namierzyć urządzenia, jeśli wcześniej nie zainstalujemy czy nie skonfigurujemy właściwych do tego celu aplikacji.

About the author