Jak sprzedać stary telefon? - nasze sposoby na szybkie wzbogacenie się na starym smartfonie

Jak sprzedać stary telefon? – nasze sposoby na szybkie wzbogacenie się na starym smartfonie

Żyjemy w czasach, w których postęp technologiczny zmusza nas do bycia na bieżąco z nowymi jego zdobyczami. Doskonałym przykładem tego są telefony komórkowe – podczas gdy kiedyś potrafiły nam służyć długimi latami, dziś istnieją ludzie, którzy wymieniają je każdego miesiąca. Choć to ekstremum, rozsądnym wydaje się przesiadka na nowy model telefonu po roku – dwóch latach od jego nabycia. Co jednak zrobić ze starym telefonem, gdy zaopatrzymy się już w ten nowy? Pozostaje nam zanieść go na skup telefonów lub też “upłynnić” go w jakiś inny sposób. W tym krótkim poradniku przedstawimy kilka naszych propozycji na szybkie, ale przede wszystkim opłacalne pozbycie się go.

Zobacz także:

Dlaczego warto sprzedać stary smartfon?

Niezależnie od tego, czy nasz stary telefon zabierzemy na skup telefonów, czy też zdecydujemy się na inną formę jego sprzedaży – warto to zrobić. Wynika to przede wszystkim z faktu, że często telefon wymieniamy na nowy tylko dlatego, że chcemy mieć lepszy. Nie oznacza to, że nasz starszy model się zepsuł lub stracił na swoich funkcjonalnościach. Po prostu już nam się więcej nie podoba. To wszystko prowadzi do tego, że stary smartfon bez problemu może jeszcze komuś posłużyć – a nam jest w stanie przynieść dodatkowe pieniądze czy to na zakup nowego, jeśli jeszcze go nie dokonaliśmy, czy też na zwrot gotówki za tego już zakupionego. Stary telefon możemy sprzedać na kilka różnych sposobów – decydując się na którykolwiek z nich powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy będzie spełniał nasze oczekiwania pod względem zarobkowym, ale i czysto technicznym.

Sposób numer jeden – aukcja internetowa

Wystawienie telefonu na aukcję internetową jest pierwszym, o czym zapewne myślimy mówiąc o jego sprzedaży. Jest też rozwiązaniem bardzo dobrym, bo pozwalającym na trafienie do potencjalnych klientów z całego kraju. Jeżeli chodzi o opłacalność tego sposobu, ta zależy od sposobu, w jaki zorganizujemy aukcję. Możemy ją ustawić jako zwykłą sprzedaż – wtedy za telefon pozyskamy dokładnie tyle, ile chcemy. Możemy też wystawić go na licytację – wtedy jednak sprzedamy go za tyle, ile ktoś będzie w stanie dać za niego. O ile zasięg aukcji internetowych to olbrzymi plus, istnieje sporo minusów tego rozwiązania: na zakończenie aukcji możemy czekać długo, podobnie zresztą, jak na sprzedaż bezpośrednią przez portal aukcyjny. Dodatkowo, musimy liczyć się z koniecznością zapłacenia prowizji od sprzedaży, ale też opłacenia kosztów wysyłki (plus spakowania telefonu i wysłania go). Musimy też liczyć się z tym, że ktoś może nie być zadowolony z jego stanu technicznego – to z kolei prowadzi do problemów związanych z jego zwrotem.

Sposób numer dwa – sprzedaż bezpośrednia

Zdecydowanie najlepszą opcją na sprzedaż telefonu jest tak zwana sprzedaż bezpośrednia, a zatem taka, w której znajdujemy klienta na niego wśród naszych znajomych (albo też znajomych naszych znajomych). Wtedy zwykle sam przyjdzie on do nas i sprawdź, czy telefon tak właściwie mu odpowiada. Otrzymamy od niego gotówkę od razu po sfinalizowaniu transakcji, bez ponoszenia żadnych kosztów i bez konieczności kłopotania się z wysyłką. O ile jednak ten sposób wydaje się być idealny (i w rzeczywistości takim jest), jest też opcją bardzo rzadko mającą miejsce. Mimo wszystko jednak, warto o niej wspomnieć, zaznaczając, że jest opcją najlepszą i najbardziej opłacalną.

Sposób numer trzy – skup telefonów

Złotym środkiem między oboma wyżej przez nas wspomnianymi sposobami na sprzedaż jest odwiedzenie skupu telefonów – miejsca, które specjalizuje się w kupowaniu smartfonów. Jego plusem jest dostępność – skup telefonów znaleźć możemy niemal na każdym rogu. Do kolejnych jego zalet zaliczyć można:

  • profesjonalną wycenę, która weźmie pod uwagę rzeczywistą wartość samego telefonu, ale też wszystkie akcesoria, które do niego dołączymy (choć nie jest to konieczne);
  • szybką i bezproblemową gotówkę – jeżeli zgodzimy się na cenę zaproponowaną nam przez pracownika skupu, dostaniemy od niego gotówkę – bez większych formalności, konieczności wysyłki i kłopotania się z klientem docelowym;
  • możliwość sprzedaży akcesoriów – jeżeli do naszego telefonu dołączone zostały słuchawki, których tak właściwie nie korzystamy, a sami dokupiliśmy do niego dodatkowe akcesoria, skup telefonów dodatkowo je wyceni. Pozbędziemy się więc całego kompletu, bez konieczności sprzedawania wszystkiego na raty.

Można więc śmiało powiedzieć, że wizyta w skupie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy planują szybko, sprawnie i bez większych kłopotów sprzedać nieużywany przez siebie smartfon. Pod warunkiem, że jest on sprawny, oczywiście.

Podsumowanie

Posiadając nowy telefon naturalnym jest, że chcemy w jakiś sposób pozbyć się tego starego – rozumie to nie tylko każdy skup telefonów, który z chęcią przywita u siebie kolejne ich modele, ale i każdy człowiek żyjący za Pan brat z nowoczesną technologią. Na szczęście sposobów na pozbycie się telefonu, a przy okazji zarobienie trochę grosza jest sporo – wystarczy więc sięgnąć po ten, który będzie najwygodniejszy dla nas. 

 

About the author