Jak usunąć skórki z paznokci

Jak usunąć skórki z paznokci

Jak usunąć skórki z paznokci – Usuwanie skórek na paznokciach wykonują nie tylko doświadczone kosmetyczki, ale także kobiety, które samodzielnie wykonują manicure. Długa, sucha i nieestetyczna skóra to nie tylko problem ze wzrokiem – często powodują ból. Jak usunąć skórki na paznokciach?

Kiedy należy złuszczać skórę?

Wiele kobiet zastanawia się, kiedy jest odpowiedni czas na usunięcie skórek na paznokciach? Jak często należy to robić? Otóż ​​wiele zależy od tego, jak często wykonujemy manicure i jak szybko skóra zaczyna zachodzić na płytkę. Kobiety, które samodzielnie wykonują manicure i na paznokciach stosują tylko odżywkę, powinny przynajmniej raz w tygodniu złuszczać skórki. Zachodzące na siebie skórki wyglądają bardzo brzydko na naturalnej płytce. Oczywiście w razie potrzeby można je również częściej odsuwać, zwłaszcza jeśli skóra zaczyna się formować w krótkim czasie. Tymczasem kobiety, które mają manicure hybrydowy, przed każdą zmianą stylizacji powinny złuszczać skórki. Hybrydy zazwyczaj trzeba usunąć po około 3-4 tygodniach. Skórki możemy również usunąć wcześniej, zwłaszcza jeśli zaczęły się nakładać. Pamiętaj jednak, aby robić to ostrożnie, aby nie uszkodzić całego wyglądu.

Akcesoria potrzebne do usuwania skórek

Zanim przejdziemy przez całą procedurę usuwania skórek, zaopatrzymy się w niezbędne akcesoria. Należą do nich szczypce lub kije. Profesjonalna frezarka byłaby również dobrym rozwiązaniem dla zaawansowanych użytkowników. Jednak nie każda kobieta może korzystać z tego urządzenia, więc jeśli nie jesteśmy w tym przeszkoleni, najlepiej z niego nie korzystać. Jeśli wybierzesz nożyczki do usuwania skórek, pamiętaj, aby najpierw je wysterylizować. Kiedyś trzeba było je myć środkiem dezynfekującym, dziś można je po prostu spryskać odpowiednim preparatem. Ale jeśli nie tylko my używamy maszynki do strzyżenia, pamiętajmy o zachowaniu szczególnej higieny. Posiadamy również opcję drewnianych patyczków, które pozwalają usunąć skórę w całkowicie bezbolesny i bezpieczny sposób.

 

Jak przygotować się do złuszczania?

Jak usunąć skórki z paznokci
Jak usunąć skórki z paznokci

Skóra zachodząca na płytkę jest często sucha i twarda, dlatego do ich usunięcia trzeba odpowiednio przygotować się. Jest to ważne, ponieważ usunięcie naskórka bez uprzedniego zmiękczenia go może powodować ból, a nawet podrażnienie. Weźmy więc miskę wody i dodajmy do niej kilka kropel specjalnego olejku, takiego jak jojoba. Podczas kąpieli powinniśmy moczyć dłonie przez około 5 minut, aby zmiękczyć naskórek. Czasami jednak musimy dłużej moczyć dłonie – czasem nawet 15 minut – zanim skórki staną się wystarczająco miękkie. Wtedy znacznie łatwiej będzie je usunąć, a cały proces będzie całkowicie bezbolesny. Po kąpieli warto również wmasować w skórki specjalny krem ​​nawilżający lub odżywkę. Dzięki temu będą odpowiednio tłuste.

Usuwanie skórek – jak wykonać cały proces?

Złuszczanie naskórka może nie wydawać się szczególnie skomplikowane, ale miejmy na uwadze kilka podstawowych pytań, aby cały proces przebiegł sprawnie. Po pierwsze, skórki można usunąć drewnianym patyczkiem, ale najczęściej, jeśli nie zachodzą na talerz. Z drugiej strony, jeśli skóra usunięta patyczkiem nadal zachodzi na płytkę, lepiej użyć szczypiec lub wersji zaawansowanej – frezarki. Włóż ostrą część nożyczek pod naskórek i delikatnie tnij od lewej do prawej. Nie możemy jednak odcinać skórek od góry i odrywać ich, ponieważ skórki mogą odpaść. Skórka na paznokciu może być lekko opuchnięta po usunięciu naskórka, ale zaczerwienienie ustąpi po kilku minutach. Czasami, gdy naskórek jest cięty, może dojść do uszkodzenia, powodując krwawienie. Ważne jest, aby nie nakładać makijażu na świeżą ranę, ale odpowiednio ją zdezynfekować. Dzięki temu możemy być pewni, że infekcja nie nastąpi.

Dużo wiedzy o paznokciach:

Jaki jest cel regularnego usuwania skórek na paznokciach?

Usuwanie skórek z paznokci jest proste, ale należy przestrzegać odpowiednich procedur, aby uniknąć kontuzji. Jaki jest cel usuwania skórek z naszych paznokci? Po pierwsze, pilnuj, aby nie zachodzą na płytkę paznokcia w nieestetyczny sposób. Również nieusunięte skórki wyglądają bardzo nieelegancko na pomalowanych paznokciach. Problemem jest konieczność złuszczania skórek za każdym razem przed manicure mieszanym lub żelowym. Niezastosowanie się do tego może skutkować niepowodzeniem procesu, a stylizacja stanie się niestabilna. Pamiętaj, aby do usunięcia naskórka używać wyłącznie wysterylizowanych narzędzi, a w przypadku kontuzji natychmiast wysterylizować ranę. Również do złuszczania naskórka musimy odpowiednio przygotować mocząc dłonie w kąpieli wodnej. Dzięki tym prostym zasadom możemy bez problemu usunąć naskórek bez bólu i innych problemów.

About the author