Kolorowe i zabawne skarpetki

Minęły czasy, kiedy skarpety były częścią intymnej garderoby, dokładnie chowanej pod spodniami i butami. Skarpety miały określone funkcje: zapewnić ciepło w nogi i chronić je przed otarciami. W zasadzie skarpety nie były specjalnie ładne: białe, czarne, szare, granatowe, czerwone, czasem z paskiem na ściągaczu. Chyba że ciepłe skarpety zrobiła babcia na drutach, to można było liczyć na inne kolory. W ciągu 20 lat skarpety przeszły totalną rewolucję i stały się elementem stylizacji.

 

Skarpetki na jesienną chandrę

 

Jesień- robi się chłodno, dzień staje się coraz krótszy, co sprawia, że samopoczucie człowieka jest gorsze.  Czy jesień musi być smutna? Oczywiście, że nie. Kolorowa moda jesienna z pewnością poprawi nastrój. Wystarczy, że ubierzemy sweter w ulubionym kolorze, napijemy się ulubionej herbaty i założymy kolorowe skarpetki.   Odrobina koloru i zabawne aplikacje wprowadzają w życie człowieka optymizm i uśmiech na twarzy.

 

Jesienne stylizacje

 

 Skarpety nosimy przez cały rok, nawet latem. Jesienią nabierają one szczególnego znaczenia, ponieważ nie tylko zapewniają ciepło, ale także ożywiają stylizację.  Kolorowe skarpetki można nosić do dresów, jeansów, ale także do długich spódnic i legginsów. Jeżeli ktoś lubi ciemne stroje, to dodatek kolorowych skarpet przełamie stylizację. Wystarczy, że skarpetki odrobinę wystają znad linii butów. Modnymi kolorami skarpet są wszystkie barwy jesieni,np: brązy, czerwienie, pomarańczowy, żółty i zielony. Wśród jesiennych wzorów znajdziemy liście, wiewiórki, jeże, lisy, parasolki. Kolorowe skarpetki z motywami jesiennymi są odpowiednie nie tylko dla osób młodych, powiedzmy w wieku licealnym, ale także dla dorosłych, którzy chcą wprowadzić do swojej stylizacji odrobinę koloru i poczucia humoru. Kolorowe skarpetki można dobrać barwą do torebki lub apaszki. Jeżeli chcemy, aby były widoczne, to powinny być w kolorze kontrastowym w stosunku do butów.

 

Przełamanie stereotypów

 

Pokazanie skarpet niektórym wydaje się niemożliwe do wykonania. Zbyt mocno tkwi w nich przekonanie, że skarpety są częścią garderoby, którą powinno się zasłaniać przed światem. Obawiają się, że będą narażeni nieprzyjemne komentarze, na zarzuty o dziecinność i brak powagi. Do wyeksponowania kolorowych skarpetek jako części stylizacji potrzebna jest odwaga. Styl ubierania się zależy wyłącznie od danej osoby, jest jednym z elementów wolności osobistej. Jeżeli ktoś lubi kolory, znalazł swój ulubiony wzór kolorowych skarpet, to nie musi ich ubierać jedynie w domu, może je nałożyć na różnego rodzaju wyjścia i czuć się dobrze w swoim ciele. Kolorowe skarpetki można nałożyć nawet do spodni garniturowych.  Ubranie kolorowych skarpetek świadczy o pozytywnym nastawieniu do siebie, o dystansie wobec narzuconych konwenansów „przyzwoitego ubioru”. Siłą mody jest przełamywanie konwencji, tworzenie czegoś nowego, łączenie wielu elementów. W przypadku skarpet nie ma obowiązku posiadania jedynie par w kolorach stonowanych. Nawet tak niewielki element garderoby, jakim są kolorowe skarpetki, może pomóc wyrwać się z narzuconych społecznie ograniczeń mody. Do czarnych legginsów i szarej bluzy można założyć zielone skarpetki w arbuzy i ożywić w ten sposób stylizację. Kolorowe skarpetki znakomicie wyglądają przy sukienkach i spódnicach.  Nie powinno się łączyć jedynie z sukniami: ślubną i wieczorową, które są szykowne i eleganckie. Do nich obowiązują zupełnie inne zasady dobierania dodatków.

 

Kolorowe skarpetki i sandały

 

Powszechnie panuje pogląd, że kolorowe skarpetki i sandały to połączenie kiczowate, nie,pasujące do siebie, po prostu urągające zasadom estetyki. Kreatorzy mody wyprowadzają społeczeństwo z tego błędnego przekonania i od kilku sezonów lansują łączenie kolorowych skarpet z sandałami. Kolorowe skarpetki znakomicie ożywiają jednobarwne sandały. Miks wzorów, jakie towarzyszą letnim ubraniom, sprawiają, że kolorowe skarpetki idealnie wpisują się w letni trend. Sandały, czy klapki po prostu wygodne buty. Jeżeli ktoś lubi skarpetki i sandały, to nie powinien odmawiać sobie przyjemności założenia obu rzeczy jednocześnie. Osoby, które śledzą modowe trendy z pewnością zauważyły, że projektanci i styliści coraz częściej proponują noszenie kolorowych skarpetek do szpilek. Pomysł trochę szokujący, ale w końcu moda jest po to, aby się nią bawić i szukać sposobu na wyrażenie swojej osobowości.

 

Kolorowe skarpetki, chociaż są niewielkim elementem garderoby, namieszały w świecie mody i przełamały wiele stereotypów. Czas pokaże, jak długo utrzyma się trend na kolorowe skarpetki. Są najlepszym dowodem na to, że drobiazgi mają pozytywne znaczenie. Kolorowe skarpetki dostępne są w każdym sklepie, a nawet na miejskich targowiskach. Ludzie chętnie je kupują, pytają o rozmaite wzory. Wielką zaletą takich skarpetek jest różnorodność wzornictwa i kolorów. Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok: przełamać się i kupić kolorowe skarpetki w zabawne wzory. Moda na kolorowe skarpetki przypadła do gustu bardziej kobietom niż mężczyznom. Panowie mają większe obawy, czy wypada im ubierać takie skarpety.

About the author