Suknie ślubne

Suknie ślubne

O tym dniu od najmłodszych lat marzy niemal każda dziewczynka, kiedy staje się kobietą wyobraża sobie jak będzie wyglądała w tak wyczekiwanym dniu. Dla każdej przyszłej Panny Młodej cała otoczka związana ze ślubem i weselem jest bardzo ważna, będzie pamiętała ten dzień do końca życia dlatego skrupulatnie planuje wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Ten wyjątkowy dzień ma być idealny pod każdym względem i dlatego mimo że przygotowania do ślubu wiążą się ze stresem i poświęceniem dużo czasu na dopilnowanie wystroju sali i kościoła każda narzeczona woli osobiście się tym zająć. W dzisiejszych czasach styl życia i praca niektórych osób nie pozwala na takie zaangażowanie się w przygotowania do ślubu w takim wypadku przychodzi z pomocą Wedding

Planner, czyli osoba która zawodowo i profesjonalnie zajmuje się przygotowaniami do ślubu. Zlecając przygotowania weselne specjaliście możemy być pewni, że wszystko będzie zapięte na ostatni guzik a dzień ślubu poprzez szczegóły tworzące wystrój i klimat wesela zostaną zapamiętane i docenione przez gości. Jest pewna bardzo istotna rzecz bez której nie wyobrażamy sobie ślubu, która wzbudza najwięcej emocji u przyszłej Panny Młodej i wśród gości, jest to suknia ślubna. To od niej wszystko się zaczyna, to ona tworzy cały klimat ceremonii i wesela, wyraża charakter Panny młodej, do sukni ślubnej dobieramy dodatki, buty, biżuterie, fryzurę i welon a także garnitur Pana Młodego. Wybierając suknię ślubną kobieta zazwyczaj wie co jej się podoba i w czym chciałaby wystąpić, jednak dobrym sposobem jest udanie się do salonu sukni ślubnych i przymierzenie wszystkich dostępnych fasonów aby przekonać się co pasuje do naszej figury. Warto przymierzyć każdy model bo może się okazać że w tej która była faworytką kobieta nie wygląda korzystnie. W obecnych czasach w salonach sukien ślubnych mamy tak szeroki wybór, że z pewnością każda przyszła panna młoda znajdzie coś dla siebie. Mimo zmieniających się trendów modowych i wychodzenia co roku nowych kolekcji sukien ślubnych podstawa, czyli fason pozostają bez zmian. Suknie ślubne dzielą się na kilka podstawowych fasonów które potrafią podkreślić lub ukryć mankamenty figury. Model klasyczny pasuje do większości panien młodych, posiada dopasowany dół i szeroki dół oparty na halce.

Fason litery A również pasuje większości kobiet, charakteryzuje się tym ze jest dopasowana w biuście i rozszerza się ku dołowi nie podkreślając talii. Suknia w stylu Empire jest odcięta pod biustem i luźno puszczona ku dołowi. Szyta jest z bardzo zwiewnych materiałów. Tuszuje brak talii, szerokie biodra, uda i brzuszek a podkreśla biust i ramiona. Model Princeska to model o którym najczęściej marzą małe księżniczki ale także ulubiony fason panien młodych. Posiada dopasowaną gorsetową górę i bardzo szeroką bogato zdobioną spódnicę. Ukryje szerokie i wąskie biodra oraz podkreśli talię. Bardzo kobiecym fasonem jest Syrenka/Rybka bardzo dopasowana, rozszerzająca się dopiero od połowy ud lub kolan. Nieprawdą jest, że pasuje tylko szczupłym paniom, kobiety o proporcjonalnych kształtach i figurze klepsydry będą wyglądały w niej równie korzystnie. Ten model nie ukryje żadnych mankamentów sylwetki. Model Prosty/Cygaro suknia bardzo minimalistyczna prosta na całej długości nie poszerzana dołem i z rozcięciem ułatwiającym poruszanie się. To suknia dla pań o raczej szczupłej budowie ciała. Krótkie suknie ślubne polecane raczej do ślubów cywilnych jednak odważne panie wybierają taki model i do uroczystości kościelnych.

Niektóre suknie ślubne posiadają możliwość doczepienia trenu, który pięknie się będzie prezentował w kościele a w czasie wesela mógłby przysporzyć problemów, dlatego jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Współcześnie możemy spotkać suknie ślubne 2w1, gdyż panna młoda idąc do ołtarza może wystąpić w princesce z długim trenem, a po odczepieniu spódnicy, suknia może transformować w krótką dopasowaną sukienkę idealną do całonocnej zabawy z gośćmi. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie które może spełnić marzenia panny młodej o wyglądzie księżniczki, który to wizerunek będzie mogła zmienić jeżeli tylko zechce w dowolnym momencie. W dzisiejszych czasach dopuszczane są też pewne wariacje na temat sukni ślubnych jeżeli chodzi o kolor. Niegdyś było nie do pomyślenia żeby iść do ołtarza w sukni która nie jest biała, biały był obowiązkowy a pewnym rodzajem nietaktu było wystąpienie w innym odcieniu. Dzisiaj nie jest to już tak bardzo przestrzegane. Przyszłe panny młode chętnie wybierają suknie ślubne w kolorze ecri, kości słoniowej, złote, srebrne, szare, cielesne, pastelowo różowe i inne.

Aby dzień ślubu był taki jak sobie wymarzyła przyszła panna młoda, konieczne jest by wybrała taką suknie która spełni jej marzenia, będzie się pięknie prezentowała na jej sylwetce i będzie na tyle wygodna by można w niej było przetańczyć do białego rana. Udając się do salonu sukien ślubnych należy być otwartym na propozycje różnych sukni aby przekonać się na własnej skórze w czym czujemy się najlepiej i co najlepiej pasuje do naszej urody. Z takim nastawieniem z pewnością znajdziecie Tą jedyna, której powiecie TAK!

About the author