Masaż - jak robić?

Masaż – jak robić?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak zrobić masaż, aby ulżyć sobie lub komuś bliskiemu w bólu. Warto zaznaczyć, że samodzielne wykonanie masażu może nastręczać wielu trudności. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie więc odwiedzenie profesjonalnego gabinetu masażu. Może to być zarówno masaż relaksacyjny, jak i masaż leczniczy. Należy dowiedzieć się, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje masażu. Wówczas będziemy mogli ocenić, który masaż jest dla nas lepszy. Należy także dowiedzieć się, czym warto kierować się przy wyborze masażysty. Okazuje się, że pod uwagę należy brać rozmaite kryteria.

Masaż leczniczy czy relaksacyjny?

Jak zostało wspomniane na wstępie, wykonanie masażu u profesjonalisty jest wskazane. Masaż wykonywany przez niewykwalifikowane osoby wiąże się bowiem z całkiem sporym ryzykiem błędów, które mogą być nie tylko bolesne, ale i niebezpieczne w skutkach. Przed wyborem masażysty, należałoby zastanowić się nad wyborem rodzaju masażu. Możemy zdecydować się przede wszystkim na klasyczny masaż leczniczy bądź też na masaż relaksacyjny. Wybór zależy od naprawdę wielu różnego rodzaju czynników. Bardzo ważne jest to, aby wybrać masaż, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Masaż leczniczy wydaje się być adresowany do osób, które cierpią na różnego rodzaju bóle kręgosłupa i mięśni. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby masaż był poprzedzony konsultacją lekarską. Konsultacja u lekarza ortopedy jest wskazana szczególnie wówczas, gdy borykamy się z wadami postawy bądź skoliozą. Relaksacyjny masaż będzie przede wszystkim wskazany dla osób, które cierpią na chroniczne zmęczenie oraz stres. Dość dobrze byłoby zdawać sobie sprawę z tego, że masaż relaksacyjny powinien być przyjemny. Jeżeli okaże się, że nie jest, warto pomyśleć o zmianie masażysty. Konieczne jest także staranne wybranie gabinetu, w którym poddamy się masażowi leczniczemu bądź relaksacyjnemu.

Polecamy uwadze:

Jaki jest dobry masażysta?

Dobry masażysta to taki, który wykonuje swoją pracę w sposób profesjonalny. Nie sposób nie zauważyć, że masażysta powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje. Nie bójmy się więc sprawdzać tego, jaką masażysta ukończył szkołę. masaż-kobido-Mokotów-WarszawaDowiedzmy się również tego. w jakich kursach i szkoleniach brał on udział. Zazwyczaj informacje na temat wykształcenia znajdziemy na stronach internetowych poszczególnych specjalistów. Masażyści powinni stale podnosić swoje kwalifikacje. To też w większości przypadków da się sprawdzić. Dla zdecydowanej większości ludzi ważne jest również to, aby masażysta posiadał odpowiadającą nam płeć oraz wiek. Wydaje się, że nie jest to jakoś bardzo istotne. Niemniej jednak, niektórzy wolą korzystać z usług kobiet, a inni z usług mężczyzn. Ponadto, niektórzy preferują młodych masażystów, a inni tych w wieku dojrzałym. Dla wielu osób dojrzałość jest bowiem potwierdzeniem doświadczenia. Nie sposób zaprzeczyć temu, iż masażyści mogą mieć rozmaite cenniki. Warto więc zastanowić się nad tym, czy cennik danego masażysty nam odpowiada. Jeżeli nie, warto poszukać jakiejś innej oferty. Jeśli nam odpowiada, nie musimy tego robić. Wiele osób zastanawia się jednak, jak znaleźć najlepszą ofertę. Oczywiście nie warto kierować się wyłącznie kryterium cenowym. Cena zawsze powinna iść w parze z jakością. W przeciwnym razie nie będziemy zadowolonymi klientami. Lepiej zapłacić za wysoką jakość niż korzystać z usług niedoświadczonego masażysty.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeżeli zależy nam na wyborze dobrego masażysty, powinniśmy bez wątpienia wziąć pod uwagę różne kryteria. Na pewno warto wybrać masażystę, który prowadzi gabinet w stosunkowo niedużej odległości od naszego miejsca zamieszkania. Dobrze byłoby zdawać sobie także sprawę z tego, jakie opinie posiada dany specjalista. Im większa liczba pozytywnych opinii o danym masażyście, tym lepiej. Opinie znajdziemy zaś przede wszystkim w Internecie. Dobrze byłoby mieć świadomość tego, że masażyści zazwyczaj zalecają serię kilku, a nawet kilkunastu masaży leczniczych bądź relaksacyjnych. Zazwyczaj są one wykonywane w pewnych odstępach czasu. Odstępy te wynoszą przeważnie tydzień lub dwa. W miarę uzyskiwania poprawy, odstęp pomiędzy poszczególnymi seriami masażu można wydłużyć. Jeżeli zależy nam na trwałej poprawie naszego samopoczucia psychofizycznego, dobrze byłoby zdecydować się właśnie na zalecaną serię masaży. Konieczne jest więc posiadanie zaufania do masażysty. Dzięki temu, z całą pewnością uda nam się nawiązać z nim satysfakcjonującą współpracę. Pamiętajmy o tym, że z usług masażysty możemy skorzystać zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie. Wiele osób decyduje się jednak na prywatny masaż, z uwagi na długi czas oczekiwania na masaż w ramach NFZ. Na masaż prywatny można umówić się w bardzo wygodny sposób, nierzadko za pośrednictwem Internetu. Możliwe jest również umówienie się telefoniczne. Najlepiej zdecydować się na takie rozwiązanie, które odpowiada nam najbardziej. Niektórzy preferują kontakt osobisty podczas umawiania wizyty. Jeżeli taka opcja wydaje się nam najodpowiedniejsza, skorzystajmy właśnie z niej.

About the author