Telewizor Philips 50PUS7505 czarny

Telewizor Philips 50PUS7505 czarny

Współczesny świat to świat multimediów. Lista ludzkich potrzeb w ostatnim czasie uległa rewolucyjnym zmianom. Ludzie chcą realizować nie tylko swoje podstawowe potrzeby. Na czele znalazła się potrzeba rozrywki, a podstawowym urządzeniem do jej realizacji stał się telewizor.

Telewizor Philips 50PUS7505 czarnyTelewizor i telewizja

Bardzo chętnie spędzamy czas przed telewizorem, który w wielu domach stał się centrum multimedialnej rozrywki. Statystycznie oglądamy telewizje prawie 4 i pół godziny każdego dnia. Z tego powodu wybór odpowiedniego telewizora do domu to bardzo poważna decyzja.

Telewizor kineskopowy co to takiego i jak działa

W telewizorze z kineskopem takim, jaki pamięta starsze pokolenie, podstawowym elementem jest kineskop, który składa się z wyrzutni elektronowej, układu skupiającego i układu odchylającego. Pierwszy z tych elementów dzięki regulacji napięcia służy do zmian jaskrawości świecenia ekranu. Układ skupiający pozwala skupić strumień elektronów na małej powierzchni, a przez to staje się możliwe kreślenie dokładnego i ostrego obrazu. Układ odchylający pozwala na kreślenie obrazu za pomocą następujących po sobie linii. W latach 80. XX wieku wytwarzaniem telewizorów zajmowały się wszystkie znane firmy produkujące sprzęt elektronicznych jak Samsung, Panasonic, Sony czy Philips. W 1985 roku na rynku pojawił się pierwszy płaski kineskop kolorowy. Mimo rewolucyjnego rozwiązania, jakim był brak w kineskopie szyjki z działem elektronowym, nie była to zbyt udana konstrukcja i nie przyjęła się. Tym bardziej że za rogiem czaił się zmierzch telewizorów z kineskopem. Telewizory z kineskopem były grube, toporne i ciężkie. Na początku XXI wieku tego typu urządzenia na dobre zaczęły znikać z polskich domów.

Telewizory z płaskim ekranem

W 1999 roku na rynku pojawiły się telewizory z płaskim ekranem opartym na technologii LCD, czyli z wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi. Pierwsze takie telewizory miały przekątną obrazu 10 cali, szybko jednak zaczęły pojawiać się większe ekrany, nawet 40 i 50-calowe. Zapanowała moda na duży telewizor z płaskim ekranem, który stawał się centralnym urządzeniem w domu. Firmy produkujące sprzęt elektroniczny ścigały się we wprowadzaniu nowinek technicznych. W ten sposób pojawiały się urządzenia z coraz to większymi ekranami, o coraz większej jakości obrazu a na rynek oprócz wyświetlaczy wykorzystujących technologię LCD trafiły telewizory z ekranami LED i plazmowymi.

Telewizja cyfrowa

Telewizja cyfrowa czyli metoda transmisji sygnału telewizyjnego w postaci cyfrowej. Dzięki takiej technologii możliwe jest przesyłanie w jednym momencie większej ilości danych. Pozwala to na emisję obrazu o wyższej jakości oraz dostarczenie większej ilości programów telewizyjnych naraz. Pierwszy cyfrowy telewizor został zaprezentowany w Niemczech w 1981 roku, jednak na upowszechnienie takiego urządzenia trzeba było jeszcze wiele lat poczekać.

Telewizory marki Philips

Każdy miłośnik telewizji czy technologii w ogóle spotkał się z produktami marki Philips. Wiele osób ma w domu jakieś urządzenia tej firmy. Popularny jest sprzęt do golenia, suszarki, lokówki, żarówki, ale przede wszystkim telewizory. Założycielami firmy byli Gerard Philips i jego ojciec Frederik. W 1892 roku w holenderskim Eindhoven rozpoczęli produkcje urządzeń elektronicznych, szczególnie skupiając się na żarówkach. Firma nie ograniczała się jednak jedynie do wytwarzania. W 1914 roku powstało laboratorium badawcze, dzięki któremu na świat przyszło wiele innowacyjnych produktów takich jak elektryczna golarka, wprowadzona na rynek już w 1939 czy kaseta magnetofonowa z 1963 roku. Ze współczesnych wynalazków opracowanych przez firmę Philips wymienić można przenośne ultrasonografy i całkowicie cyfrowy skaner. To właśnie Philips w 1997 zaprezentował światu pierwszy telewizor plazmowy, powodując rewolucję w technologii telewizyjnej. Od tego momentu aż do dziś firma jest jednym z liderów wśród producentów telewizorów. Co roku na rynek trafiają nowe, bardziej nowoczesne odbiorniki firmy Philips.

Telewizor Philips 50PUS7505

Telewizor o przekątnej ekranu 50 cali (127 cm) w technologii LCD-LED o rozdzielczości 3840 × 2160 piksele. Oznacza to, że ekran spełnia standardy nowoczesnej telewizji 4K Ultra HD i tym samym zapewnia bardzo realistyczny obraz o naturalnych kolorach. Dodatkowo wyposażony został w funkcje poprawy obrazu Ultra Resolution, Dolby Vision, HDR10+ i HLG. Telewizor posiada 2 dziesięciowatowe głośniki zapewniające wysokiej jakości dźwięk w systemie Dolby ATMOS. Jedną z podstawowych funkcji jest Smart umożliwiający działanie przeglądarki internetowej, sklepu z filmami, telewizji internetowej, YouTube i Netflix TV. Philips 50PUS7505 posiada również wszystkie funkcje i złącza umożliwiające łączność z innymi urządzeniami i technologiami jak złącza USB, HDMI, Lan, połączenie Wi-Fi. Wbudowany zestaw tunerów DVB umożliwia odbiór cyfrowego sygnału telewizji kablowej, satelitarnej i naziemnej. Kiedy wybierasz telewizor marki Philips, zapewniasz sobie po pierwsze znakomitą jakość obrazu i dźwięku, po drugie kupujesz urządzenie, które staje się centrum rozrywki w twoim domu.

 

About the author