Klimatyzacja Warszawa

Klimatyzacja Warszawa

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja kojarzyła się przede wszystkim z luksusem. W dzisiejszych czasach wygląda to jednak zupełnie inaczej, bowiem na to rozwiązanie mogą sobie pozwolić średnio zamożne osoby. Dzięki klimatyzatorowi możliwe jest stworzenie optymalnego klimatu, niezależnie od warunków pogodowych. Co to jest klimatyzacja? Jakie parametry powietrza wewnętrznego mają szczególne znaczenie? Czy klimatyzator może okazać się świetnym sposobem na uzdatnianie powietrza? Gdzie powinniśmy umieścić urządzenie, aby działało możliwie najlepiej? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Co to jest klimatyzacja?

Część osób z pewnością zastanawia się, czym tak właściwie jest klimatyzacja Warszawa i dlaczego cieszy się ona tak dużą popularnością. Otóż jest to wytwarzanie dogodnego mikroklimatu w pomieszczeniu- możliwe jest nadanie wybranych przez nas właściwości, wśród których zalicza się temperaturę powietrza, jego skład i wilgotność. Innymi słowy klimatyzacja Warszawa to nic innego jak uzdatnianie powietrza wewnętrznego. Pamiętajmy jednak o tym, że nie jest ona w stanie w pełni zastąpić tradycyjnej wentylacji. Działa ona bowiem na podstawie systemu wentylacyjnego. Klimatyzatory cieszą się dużą popularnością, bowiem charakteryzuje się ponadprzeciętną skutecznością. Jej uruchomienie jest niemalże gwarancją szybkiej poprawy jakości powietrza.

Jakie parametry powietrza wewnętrznego mają szczególne znaczenie?

Od powietrza wewnętrznego niejednokrotnie zależy nasze samopoczucie. Kluczowym czynnikiem, na który każdorazowo powinniśmy zwracać uwagę, jest jego temperatura- jest ona niemalże gwarancją komfortu cieplnego, jednocześnie decyduje o naszej wydajności. Najbardziej optymalnym przedziałem są wartości od 18 do 24 stopni Celsjusza. Nie bez znaczenia jest wilgotność- specjaliści twierdzą, że powinna mieścić się w granicach 40-60%. Jeśli jest ona zbyt niska, wówczas błony śluzowe ulegają wysuszeniu, w konsekwencji zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia chorób dróg oddechowych. Wartości zbyt wysokie przyczyniają się do zmęczenia, dekoncentracji i niedotlenienia. Kolejnym parametrem jest prędkość cyrkulacji powietrza, która nie powinna przekraczać wartości 0,2 m/s. Gdy jest ona wyższa, wówczas uznawana jest jako przeciąg. Warto pamiętać o jonizacji powietrza- okazuje się, że jony dodatnie, wytwarzające się w wyniku promieniowania elektromagnetycznego, pogarszają samopoczucie. Kluczowa może okazać się proporcja tlenu do dwutlenku węgla. Zbyt niskie stężenie tego pierwszego powoduje niedotlenienie, a duża ilość dwutlenku węgla to bezpośrednie zagrożenie dla naszego układu oddechowego. Zwróćmy uwagę również na mniej oczywiste funkcje, wśród których najczęściej wyróżnia się zawartość substancji organicznych, zawartość cząstek stałych, zawartość alergenów, a także zawartość mikroorganizmów. Klimatyzacja Warszawa sprawia, że powietrze w naszych pomieszczeniach jest odpowiednie, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Klimatyzator jako sposób na uzdatnienie powietrza?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że klimatyzacja Warszawa jest świetnym sposobem na uzdatnienie powietrza. Z reguły urządzenia tego typu przeznaczone są głównie do regulowania temperatury. Klimatyzator charakteryzuje się tym, że wyposażony jest w chłodnicę i nagrzewnicę- pozwala to na uzyskanie dowolnej wartości temperatury. Niestety zmiana temperatury wiążę się ze zmianą wilgotności, w konsekwencji klimatyzatory wyposaża się w różnorodne substancje higroskopijne. Umożliwiają one bowiem sterowanie wilgotnością powietrza. Nadmiar odprowadzany jest na zewnątrz. Jeśli chodzi o osuszacze i nawilżacze, to ich głównym zadaniem jest regulowanie wilgotności w poszczególnych pomieszczeniach. Jako ciekawostkę warto w tym miejscu przytoczyć, że jako najlepsze jonizatory uznaje się rośliny doniczkowe- są w stanie pochłonąć jony dodatnie i emitować te ujemne. Jest to skuteczny sposób na korygowanie elektroklimatu i zbliżenie go do naturalnych warunków.

Gdzie umieścić powietrze, aby działało możliwie najlepiej?

Dość problematyczna może okazać się kwestia tego, gdzie powinna być zainstalowana klimatyzacja Warszawa. Otóż zdecydowanie najlepsza okaże się przestrzeń przy suficie- to właśnie tam najbardziej intensywnie zachodzą procesy odpowiedzialne za mieszanie się mas powietrza o różnorodnej termice. Powinniśmy unikać miejsc, w których osoby narażone są na nadmuch zimnych mas, m.in. nad kanapą. Lokalizacja powinna być również komfortowa do prac serwisowych. Specjaliści twierdzą, że klimatyzator powinien znajdować się w okolicach 20 cm od sufitu, natomiast wolna przestrzeń po bokach powinna oscylować w granicach 15 cm. Zalecanym miejscem jest także ściana za oknem, w pobliżu lub nad framugą. Na przeciwko nie powinny znajdować się żadne przeszkody przynajmniej w odległości kilkunastu metrów. Nie stosując się do tych zasad świadomie zmniejszamy wydajność jednostki.

About the author