Kredyty dla firm w Szczecinie

Kredyty dla firm w Szczecinie

Kredyty dla firm w Szczecinie – prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością wydania znacznej ilości środków. Niestety, nie wszystkie osoby uruchamiające własną firmę dysponują środkami niezbędnymi do tego celu. Na szczęście istnieją dedykowane produkty bankowe i pozabankowe, dzięki którym możliwe jest pozyskanie nawet kilkuset tysięcy złotych. Mowa tu oczywiście o kredytach i pożyczkach dla firm.

Oferta finansowania dla przedsiębiorców jest bardzo mocno rozbudowana. Warto zaznaczyć, że właściciele firm nie muszą spełniać zbyt wielu warunków, by otrzymać finansowanie na atrakcyjnych warunkach. Dzięki środkom z kredytu dla firm można nie tylko sfinansować rozmaite inwestycje, ale również pozyskać środki na opłacenie bieżących działań związanych z prowadzeniem firmy. W poniższym artykule dokładnie wyjaśniamy, jakie trzeba spełnić warunki, by otrzymać kredyt dla firm. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Kredyt gotówkowy dla firm – co to takiego?

Kredyty gotówkowe dla firm to wyspecjalizowane produkty finansowe, które są dedykowane osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Klienci biznesowi mają do swojej dyspozycji wiele ofert finansowania, dzięki którym są w stanie pozyskać środki na uruchomienie działalności, opłacenie zaległych faktur czy opłacenie potrzebnych inwestycji. Jakie trzeba spełnić warunki, żeby otrzymać kredyt gotówkowy dla firm? Liczba warunków do spełnienia nie jest zbyt duża. Zazwyczaj wymogi wobec przedsiębiorców są mocno zbliżone do tych, których oczekuje się od klientów indywidualnych. Właściciele firm mogą liczyć nawet na kilkaset tysięcy złotych finansowania. Okres spłaty zazwyczaj również jest wyjątkowo długi – w niektórych przypadkach może wynieść nawet kilkanaście lat. 

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy dla firm? 

W chwili obecnej wnioskowanie o kredyt gotówkowy dla firm jest znacznie prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dawniej w celu uzyskania kredytu gotówkowego konieczne było udanie się do siedziby wybranej przez nas instytucji bankowej oraz wypełnienie wielu istotnych dokumentów. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie. Mianowicie: wniosek o kredyt gotówkowy dla firm można złożyć bez wychodzenia z domu. Wszystko to dzięki niewątpliwym możliwościom, jakie daje nam internet.

Kredyty dla firm w Szczecinie
Kredyty dla firm w Szczecinie

Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się kredyty online. Za pośrednictwem internetowego wniosku może otrzymać bardzo wysokie finansowanie. Jest to ogromna oszczędność czasu, ponieważ nie musimy samodzielnie udawać się do placówki bankowej. Dodatkowo wnioski o kredyty online są rozpatrywane w niezwykle krótkim czasie. Zazwyczaj po wysłaniu wniosku odpowiedź otrzymujemy po około 15 minutach. W przypadku, gdy komuś zależy na czasie, tego rodzaju forma wnioskowania jest wyjątkowo korzystna. 

Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każda instytucja bankowa samodzielnie określa rozmaite zasady i wytyczne dotyczące wnioskowania o kredyt gotówkowy. Tym samym w niektórych przypadkach może okazać się, że mimo złożenia wniosku za pośrednictwem internetu będziemy musieli odwiedzić placówkę banku oraz okazać rozmaite dokumenty potwierdzające wysokość uzyskiwanych przez nas dochodów. 

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt gotówkowy dla firm? 

O kredyt dla firm mogą ubiegać się zazwyczaj wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą. Decyzję pozytywną otrzyma każdy, kto prowadzi firmę od około 12 miesięcy. Należy jednak pamiętać o tym, że dokładne wymogi co do stażu przedsiębiorstwa uzależnione są od indywidualnej polityki prowadzonej przez daną instytucję bankową. W przypadku instytucji pozabankowych wymagania wobec klientów są zdecydowanie mniejsze. Firmy pożyczkowe zazwyczaj udzielają pożyczek nawet tym przedsiębiorcom, którzy dopiero uruchamiają swoją działalność. 

Środki uzyskane z kredytu dla firm zazwyczaj można wydać na dowolnie wybrany przez nas cel, jednak niektóre banki mogą zażądać określenia dokładnego celu, np. sfinansowania określonej inwestycji czy wskazania, że pieniądze przeznaczy się na bieżące wydatki przedsiębiorstwa. Dodatkowym atutem wnioskowania o pożyczkę dla firm w instytucji pozabankowej jest fakt, że zazwyczaj jedynym dokumentem potrzebnym do otrzymania finansowania jest konieczność przedstawienia dowodu osobistego. 

Decydując się na pożyczkę dla firm w firmie pozabankowej mniejsze formalności niosą za sobą inną konsekwencję. Chodzi tutaj o to, że koszty takiego zobowiązania będą najpewniej wyższe aniżeli w banku. Jednakże gdy naszym podstawowym celem jest znalezienie finansowania w jak najkrótszym czasie, wówczas pożyczka dla firm w parabanku będzie bardzo dobrym pomysłem. 

Jak znaleźć kredyt dla firm w Szczecinie? 

Znalezienie kredytu dla firm w Szczecinie nie powinno być dużym problemem. Szczecin jako stolica województwa zachodniopomorskiego jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem miejskim. Działa tu cała masa placówek instytucji bankowych oraz firm pożyczkowych. Tym samym każdy przedsiębiorca poszukujący w tym mieście atrakcyjnego kredytu dla firm z pewnością znajdzie go bez większych trudności. 

About the author