Ocieplanie dachów

Ocieplanie dachów

Jesteśmy firmą świadczącą usługi dla budownictwa a nasza specjalizacją jest ocieplanie dachów pianką PUR. Termoizolację natryskową wykonujemy dla osób prywatnych oraz przedsiębiorców. Nie jesteśmy laikami na tym rynku i możemy pochwalić się doświadczeniem w ocieplaniu dachów z wykorzystaniem tak wydajnego i trwałego materiału. Każdy z naszych specjalistów ma świadomość tego, że wykonując pracę na najwyższym poziomie zabezpiecza także swoją stabilność zatrudnienia.  

Pianka PUR w ociepleniach dachów

Termoizolacja dachów z użyciem PUR https://ocieplanie-dachow.com.pl/ jest narzędziem przypominającym piankę montażową, ale o znacznie wyższych parametrach technicznych. W tym przypadku skład dzieli się na kilka typów w zależności od gęstości.

Zatem pianki poliuretanowe mogą mieć następujące typy:

 • Sztywny o gęstości 30-86 kg/m3 ma strukturę z zamkniętymi komórkami wypełnionymi gazem i nadaje się do izolacji termicznej fundamentu.
 • Półsztywny ma gęstość mniejszą niż 30 kg / m3 i otwarte komórki, pochłania wilgoć i wymaga dodatkowej pary i hydroizolacji.
 • Gęstość płynnej pianki poliuretanowej jest mniejsza niż 20 kg/m3 a materiał jest optymalny do wypełniania pustych przestrzeni, nisz.

Zamawiając usługę ocieplenia dachu pianką poliuretanową https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/ w naszej firmie możesz mieć pewność prawidłowego dopasowania rodzaju PUR do dachu Twojego domu.

Korzyści z zastosowania termoizolacji dachowej z pianki poliuretanowej

 • Minimalne obciążenia dachu i konstrukcji nośnych – metr sześcienny spienionego poliuretanu waży niecałe dziesięć kilogramów. Wynika to z faktu, że 90% tego materiału składa się z powietrza. Zapewnia to najwyższą skuteczność ochrony termicznej, a także izolację akustyczną.
 • Materiał nie pali się i nie podtrzymuje spalania – znacznie podnosi to poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Nawet przy długotrwałym kontakcie z otwartym ogniem pianka poliuretanowa nie wydziela żadnych substancji toksycznych.
 • Trwałość – żywotność pianki poliuretanowej to minimum 50 lat bez utraty właściwości.
 • Odporność na naprężenia mechaniczne – materiał jest dość elastyczny, doskonale reaguje na rozszerzalność cieplną i odkształcenia podłoża.
 • Pianka poliuretanowa może być nakładana na powierzchnię w dowolnej konfiguracji, ponieważ materiał ma wysoki współczynnik przyczepności.
 • PUR skutecznie przepuszcza powietrze, dzięki czemu uzyskiwana jest normalizacja mikroklimatu wewnątrz budynku.
 • Niski współczynnik przewodzenia ciepła, który pozwala utrzymać chłód wewnątrz domu w ciepłym sezonie i ciepło w zimnych porach roku.
 • Porowata struktura przyczynia się do dodatkowego zwiększenia izolacyjności akustycznej.
 • Możliwość ocieplenia zarówno strony zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Dlaczego cały cywilizowany świat przechodzi na poliuretan?

Ocieplanie dachówWszyscy wiedzą, że surowce energetyczne w krajach UE są drogie i z roku na rok ceny rosną. Dlatego właściciele budynków nie mają możliwości stosowania nieefektywnych materiałów. Ponadto standardy ochrony termicznej budynków są wysokie. Dlatego nie ma możliwości zastosowania wełny mineralnej, gdyż dla zapewnienia standardu konieczne byłoby zabudowanie desek szkieletowych i belek dachowych. Pociągnęłoby to za sobą dodatkowe koszty i zwiększyłoby obciążenie konstrukcji domu.

Zaletą pianki PUR do ocieplania dachów jest szybkość nakładania materiału na podłoża każdego rodzaju oraz maksymalne wiązanie z nimi. Dlatego izolacja dachu pianką poliuretanową jest dziś najlepszym rozwiązaniem, najskuteczniejszym i całkowicie bezpiecznym. Gwarantujemy nienaganny poziom jakości rezultatu i jesteśmy gotowi brać udział w realizacji projektów o dowolnej skali. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane z cechami technologii natryskiwania PUR na dachy budynków.

Technologia i podstawowe schematy ocieplania dachów pianką PUR

Prace termoizolacyjne PUR rozpoczynają się od wyboru jej gęstości, biorąc pod uwagę nośność konstrukcji i grubość przyszłej warstwy. Innowacyjna technologia izolacji pianką poliuretanową to najlepszy sposób na ocieplenie dachu. Nasza firma oferuje usługi natrysku dwuskładnikowej pianki PUR. Jesteśmy gotowi do współpracy i ocieplania dachów każdego typu i wielkości, jak również z rozwiązaniami niestandardowymi. Faktem jest, że cechy technologii natryskowej umożliwiają wykonanie izolacji termicznej nawet w najtrudniejszych warunkach, nie obniżając przy tym jakości wykonywanych prac.

Praktyka pokazuje, że wysokiej jakości ocieplanie dachu może znacznie obniżyć zużycie energii. Co więcej, w przypadku niewystarczającego uszczelnienia dachu, w zimnych porach roku na powierzchni może wystąpić kondensacja, która nie tylko przyczyni się do pojawienia się szkodliwych mikroorganizmów, ale również stopniowo zniszczy materiały budowlane i wykończeniowe. Pianka poliuretanowa penetruje absolutnie wszystkie trudno dostępne miejsca i gwarantuje pełną izolację. Istnieje możliwość wykonywania prac zarówno na mieszkaniu, jak i na dachu mansardowym i dwuspadowym budynku mieszkalnym, gospodarczym lub przemysłowym. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą i skontaktowanie się z naszymi specjalistami!

About the author