Jakie zyski przynosi myjnia bezdotykowa?

Jakie zyski przynosi myjnia bezdotykowa?

Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy myjnie bezdotykowe cieszą się ogromną popularnością. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na otworzenie takiego interesu. Tego typu lokalizacje w zdecydowanej większości przypadków są niemalże obładowane i zakolejkowane. Dla inwestorów jest to niemalże żyła złota. Jakie zalety myjni bezdotykowej możemy wyróżnić? Czy myjnia bezdotykowa jest opłacalna? Ile musimy zainwestować w myjnię bezdotykową? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Myjnia bezdotykowa- jakie zalety tego rozwiązania możemy wyróżnić?

Myjnia samoobsługowa nie bez powodu cieszy się ogromną popularnością. Przede wszystkim charakteryzują się one tym, że są stosunkowo łatwe w obsłudze. Dodatkowo sam proces mycia nie jest zbyt długi, bowiem w zdecydowanej większości przypadków zajmuje mniej niż 10 minut. Każdy z klientów ma do wyboru wiele rodzajów pracy maszyny, a także różnorodne ciśnienie robocze. W konsekwencji każdy znajdzie tryb właśnie taki, jakiego szukał. Sprawia to, że mycie czterokołowca będzie w sposób szczególny skuteczne, dodatkowo pozbywamy się nawet najcięższych zabrudzeń. Warto również pamiętać o tym, że urządzenia do mycia bezdotykowego posiadają różnorodne programy związane z ochroną lakieru. Oznacza to, że możliwe jest skuteczne zabezpieczenie karoserii. W praktyce minimalizowane jest prawdopodobieństwo powstania rys lub innych uszkodzeń lakieru. Unikniemy też sytuacji, w której w dużym stopniu będzie przyciągany kurz. Dlaczego jeszcze myjnie bezdotykowe są godne uwagi? O ile klienci korzystają z nich zgodnie z zasadami, wówczas są one w pełni bezpieczne zarówno dla człowieka, jak i dla samego samochodu. Ze względu na stosowanie ekologicznych produktów, poziom zanieczyszczenia nie zwiększa się z naszej przyczyny. Myjnie bezdotykowe są bardzo chętnie wykorzystywane przez zarówno zawodowych kierowców, jak i tych okazjonalnych. Dzięki temu jest to ciekawa forma prowadzenia zyskownego interesu.

Myjnia bezdotykowa- czy jest opłacalna?

Wielu inwestorów zastanawia się czy myjnia bezdotykowa jest w ogóle opłacalna i jak otworzyć myjnie bezdotykową. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem dużo zależy od nas samych. W zdecydowanej większości przypadków jest to jednak bardzo dochodowy interes. Specjaliści z zakresu motoryzacji twierdzą, że pełen zwrot kosztów następuje już w okresie kilkunastu miesięcy. Brzmi bardzo zachęcająco, prawa? Tak więc opłacalność jest niemalże bezdyskusyjna. Wielkość dochodów zależy od kilku czynników. Nie bez znaczenia jest wysokość inwestycji, a także lokalizacja danej myjni. Nie jest niespodzianką, że kierowcy uwielbiają korzystać z myjni. Są one bardzo wygodne w użyciu, dodatkowo jest to gwarancja szybkiego i skutecznego oczyszczenia pojazdu. Cena za tego typu usługi też jest dość niska, bowiem jednorazowe mycie oscyluje w granicach od 5 do 10 zł, w zależności od tego, jakim doświadczeniem może pochwalić się dany klient. Dodatkowo liczba samochodów wciąż się zwiększa. Prowadzi to do tego, że zwiększa się również zapotrzebowanie na tego usługi. Jak widać jest to bardzo przyszłościowa branża, która w niedalekiej przyszłości przynosi ogromne zyski.

Ile musimy zainwestować w myjnię bezdotykową?

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, która jest zastanawiająca, jednocześnie nurtująca. Część osób zainteresowanych otworzeniem takiego interesu nie do końca wie, ile trzeba będzie zainwestować. Okazuje się, że koszt jest zróżnicowany. Zależy on od kilku czynników, wśród których wyróżnić możemy liczbę stanowisk, charakterystykę działki, poziom zaawansowania. W przypadku nieuzbrojonego terenu inwestycja będzie nieco większa, bowiem nie obędzie się bez podciągnięcia infrastruktury – warto mieć to na uwadze już na wczesnym etapie planowania interesu. jakie-zyski-przynosi-myjnia-bezdotykowaNie możemy również zapominać o tym, że postawienie myjni wiąże się z dopięciem niektórych formalności. Konieczne okaże się uzyskanie szeregu zgód. Bez planu zagospodarowania przestrzennego nie jesteśmy w stanie ruszyć z miejsca- pozostajemy w punkcie wyjścia, co nie jest dla nas korzystne. Pamiętajmy o tym, że każdorazowo będziemy musieli otrzymać zgodę na budowę, a także pozytywną decyzję środowiskową z urzędu gminy i wydziału ochrony środowiska. Budowa tego typ stanowiska to koszt oscylujący w granicach około 250 000 zł. Oczywiście jest to tylko uśredniony koszt i może znacząco różnić się w rzeczywistości. Ważna jest jednak kwestia tego, że inwestor nie musi posiadać całej kwoty na start. Istnieje wiele możliwości na to, że ktoś wesprze naszą inicjatywę. Przykładowo banki dość często przewidują usługi leasingowe na postawienie myjni bezdotykowej. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania unijnego. Specjaliści twierdzą, że w zależności od lokalizacji, miesięczne zarobki mogą wynosić niekiedy nawet 50 tyś zł. Jest to w pełni satysfakcjonująca kwota, która uraduje nawet najbardziej wymagających inwestorów.

About the author