Okna dachowe – wady i zalety

Okna dachowe – wady i zalety

Okna dachowe – wady i zalety: w związku z rozwojem technologii i biznesu rynek jest zalewany nowymi produktami budowlanymi, a osoby w procesie budowlanym mają problem z wyborem konkretnych produktów. Dzisiaj postanowiłam zaopatrzyć się w lukarny do warsztatu, ponieważ są one bardzo ważne, gdy decydujemy się na doświetlenie strychu lub strychu.

Na początku warto zastanowić się nad funkcją przestrzeni, w której zostaną zamontowane okna. W przypadku poddasza nieogrzewanego musimy wiedzieć czy poddasze jest wentylowane mechanicznie (wentylatory) czy grawitacyjnie (powietrze swobodne). To samo dotyczy sytuacji, gdy poddasze jest ogrzewane. W przypadku pomieszczenia nieogrzewanego pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest szczelność – szczelne okna nie spowodują ucieczki ciepła z wnętrza. Pamiętajmy, że jeśli nie mamy wentylacji, czyli wentylacja nie jest mechaniczna, a okna są za szczelne, możemy spodziewać się pleśni, a w najlepszym przypadku po prostu zawilgocenia. Dlatego im bardziej przypieczętowana obietnica sprzedawcy, tym lepiej i nie wolno w to wierzyć.

Okna lepsze dla inwestorów

Zawsze podkreślam, że sklep czy serwis firmowy dobrze doradzi, ale pewne rzeczy warto przyjąć za pewnik i zweryfikować pewne teorie. Współczynnik przenikania ciepła jest zawsze na korzyść inwestora – im niższy, tym cieplejsza zima i chłodniejsze lato. Jeśli jednak mamy w domu wentylację mechaniczną, która wbrew pozorom jest bardzo oszczędna, najszczelniejsze okna to chyba najlepsze rozwiązanie. Byłoby miło, gdyby nie był włączony, ale zainstalowany na stałe. Kolejną kwestią jest wymiarowość.

Inwestorzy napotykają trudności, jeśli chodzi o użytkowanie strychu. Bo w przypadku poddasza nieogrzewanego to proste wstaw małe okienka jeśli nikt tam nie mieszka. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, jeśli planujemy zamieszkać na poddaszu? Po pierwsze wentylacja. Do wentylacji mechanicznej należy stosować okna jak najbardziej szczelne. Jeśli nie, należy odpowiednio otworzyć okna, aby zapewnić odpowiednią wymianę powietrza. Kolejnym problemem jest położenie okna. Zimą większe okna dachowe zmniejszają wykorzystanie energii słonecznej. Jednak latem, gdy w ogóle nie ma cienia, może być konieczne zainstalowanie rolet. Jeśli zamierzamy korzystać z poddasza, pamiętajmy, że okna dachowe są jedynym źródłem światła dziennego, dlatego zadbajmy o minimalizację wielkości.

Okna dachowe – wady i zalety

Okna wychodzące na południe powinny być jak największe, ponieważ wytwarzają ciepło z promieniowania słonecznego. Na wszystko składa się cena i to ona odgrywa tutaj największą rolę. Wszystkie współczynniki przenikania ciepła itp. są ważne, ale cena zadecyduje o tym, czy dany produkt kupić, czy nie. Jednak moim zdaniem, jeśli nie jesteśmy pewni, co wybrać, warto zaprosić przedstawiciela firmy, w której montowane są okna i zasięgnąć jego opinii. W końcu jest to osoba, która zarabia na życie instalując okna i ma odpowiednie doświadczenie. Warto również przejrzeć niektóre kwestie poboczne. Kwestia wyglądu – estetyka nie ma tutaj wielkiego znaczenia, oczywiście okna powinny być piękne i dobrze wykonane, ale nie tym należy kierować się przy wyborze świetlika. W takim przypadku należy kierować się przede wszystkim szczelnością i ciepłem, a także rozmiarem. O obawach związanych z bezpieczeństwem możemy niemal całkowicie zapomnieć, ponieważ włamywacze rzadko decydują się na okna dachowe.

Okna dachowe – wady i zalety
Okna dachowe – wady i zalety

Moim zdaniem najrozsądniej jest zdać się na firmę, która udzieli porady i porady, możemy jedynie porównać oferty i sprawdzić, czy nikt nas nie naciąga. Na koniec muszę wspomnieć, jak to było u mnie. Ufam firmom. Przedstawiciel przyjechał w umówionym terminie, oczywiście na czas. Popatrzył, zmierzył, otworzył teczkę i po krótkiej rozmowie zaproponował mi kilka ofert pracy. Wydaje mi się, że lepszego rozwiązania nie można sobie wyobrazić. Okna również dotarły w umówionym dniu, a montaż zajął popołudnie. Poza tym oprócz gwarancji na same okna, co jest bardziej logiczne, dostaję również gwarancję, że dach jest uszczelniony wokół okien, a jeśli coś znajdę, to firma przyjedzie i bezpłatnie naprawi uszkodzenie. ma też swoją cenę

Bardzo się cieszę, że teraz, gdy promienie słońca padają na moją klawiaturę, mogę dzięki temu pisać ten artykuł w bardzo dobrej atmosferze. To nie tylko moja opinia, podobnie jest z wieloma moimi znajomymi, w tym z jednym, który buduje dom i dach, ale montaż okien zleca innej firmie. Tak to mniej więcej wygląda i Tobie też polecam tę opcję, bo i tak trzeba samemu kupić takie okno, ale montaż wymaga sporego doświadczenia i umiejętności, których zakładam, że nie masz . Bardzo dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego artykułu i życzę powodzenia w wyborze, zakupie i montażu okien dachowych.

About the author