Pozycjonowanie stron – sposobem na pozyskanie klientów

Internet to nie tylko centrum rozrywki, wielki komunikator, ale przede wszystkim najwygodniejszy i najlepszy sposób prowadzenia biznesu. Nie jest możliwe dotarcie do  szerokiego grona odbiorców bez strony internetowej, portali społecznościowych, reklamy w internecie, obecności w wyszukiwarce i na mapach Google. Od miejsca strony internetowej w wyszukiwarce  uzależniona jest aktywność na stronie. Im większa aktywność strony, tym większe zainteresowanie odbiorców. Polepszenie widoczności strony jest obowiązkiem wszystkich dbających o promocję firmy w internecie.

Światowa wyszukiwarka Google

Google jest od lat najpopularniejszą wyszukiwarką, z której korzysta 93% odbiorców internetu. W Polsce w ciągu miesiąca 20 milionów użytkowników wpisuje w nią zapytania. Wyszukiwarka Google ma zasięg globalny i jest jednym z najczęściej używanych przedmiotów na świecie. Ludzie korzystają z niej kilka razy dziennie. Dlatego jej wartość marketingowa jest trudna do oszacowania. Jedno jest pewne – światowa popularność Google to najlepszy powód do tego, aby zadbać o profesjonalną kampanię w wyszukiwarce, ponieważ skieruje internautę na daną stronę internetową. Najlepszym sposobem na uzyskanie, jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce jest pozycjonowanie stron https://www.wildmoose.pl/google-ads/. Skuteczność tej metody zadziwia wszystkich, którzy początkowo byli sceptycznie nastawieni wobec pozycjonowania stron. Po krótkim czasie przekonują się liczba wejść na stronę wzrosła i zaczyna się to przekładać na lepszą sytuację finansową.

Pojęcie  „pozycjonowania strony”

Sformułowanie „pozycjonowanie stron” stało się bardzo modne wśród internatów. Wiele osób  chciałoby skorzystać z tej usługi, ale za bardzo nie wie, czego może się spodziewać i jakich efektów oczekiwać. Pozycjonowanie strony to „szereg działań marketingowych mających na celu uzyskanie wysokiej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwarek internetowych. Pozycjonowanie stron inaczej  nazywane jest optymalizacją strony dla wyszukiwarek internetowych lub SEO”.  Czołowe pozycje w wyszukiwarkach może osiągnąć każdy materiał, bez względu na temat, który uda się odczytać i indeksować robotom sieciowym Google. Wynika to z faktu, że ludzie poszukują różnych rzeczy w internecie, więc każda fraza ma szansę na miliony odsłon. Wyróżnia się dwa rodzaje pozycjonowania stron: globalne  oraz lokalne.

W najbliższym sąsiedztwie – pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie stron może mieć charakter globalny i jest prowadzone w kraju użytkownika, a nawet na całym świecie oraz lokalny- wykonywane jest jedynie w regionie zamieszkania odbiorcy. 

Pozycjonowanie lokalne – usługa na potrzeby w najbliższym otoczeniu

Lokalna optymalizacja strony jest narzędziem pomyślanym o osobach i firmach działających na potrzeby lokalnej ludności, choćby dla  przedsiębiorstw lokalnych, którzy nie oczekują reklamy na terenie całego kraju, bo mają klientów w swojej okolicy np.: wulkanizatorzy, mechanicy, korepetytorzy, adwokaci, kosmetyczki, lekarze, salony urody restauracje. Dla nich najważniejsza reklama w mieście, w którym  prowadzą działalność gospodarczą i w miastach lub gminach sąsiadujących.  Pozycjonowanie lokalne jest nieocenioną pomocą w rozwijaniu biznesu, pomaga  firmom pozyskać klientów na najtrudniejszym lokalnym rynku, w którym działalność prowadzi także konkurencja. Dzięki pozycjonowaniu lokalnym firmy konkurują jak równy z równym, a współzawodnictwo w biznesie i rywalizacja o zainteresowanie klienta w końcu są uczciwe. Każda firma ma taki sam dostęp do internetu. Osoby, które wchodzą na witryny lokalnych firm, zazwyczaj są zainteresowane ofertą i stają się klientami.

Zasięg światowy – pozycjonowanie globalne

Dla firm mających kilka filii w wielu miastach i innych państwach znakomitym narzędziem promocyjnym jest pozycjonowanie globalne. Korzystają z niego sklepy prowadzące sprzedaż przez internet, których celem jest dotarcie do jak największej liczby konsumentów.  Globalne pozycjonowanie stron https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron/ odnosi się nie tylko do lokalizacji, ale także do fraz kluczowych – frazy globalne nie mają odnośnika do miejsca przebywania użytkownika. Lista wyników wyszukiwania nie zawiera miasta. Jest to pozycjonowanie skomplikowane, wymagające od zamawiającego cierpliwości, zanim zacznie osiągać doskonałe rezultaty sprzedażowe. Jego zaletą jest faktyczne przyciąganie internautów, co świadczy o wysokiej skuteczności pozycjonowania globalnego.  Pozycjonowanie globalne jest chętnie wybierane, ponieważ koszt pozyskania klienta jest bardzo niski. Przy zamówieniu globalnego pozycjonowania stron można zdefiniować grupę klientów docelowych.

Celem pozycjonowania stron jest przyciągnięcie klienta do witryny. Pozycjonowanie stron ma pozytywny wpływ na opinię użytkowników o danej stronie – im wyższą pozycję osiąga firma w wyszukiwarce, tym bardziej jest godna zaufania i społeczność internetowa chętniej korzysta z usług firmy mającej stabilną pozycję w wyszukiwarce.  Szukanie jakichkolwiek informacji w Google stało się nawykiem współczesnego człowieka.

About the author