Ceny tatuaży z napisami. Co ma wpływ na koszt tatuażu?

Ceny tatuaży z napisami. Co ma wpływ na koszt tatuażu?

Ceny tatuaży z napisami. Co ma wpływ na koszt tatuażu? Decyzja dotycząca wyboru tatuażu nie jest łatwa ponieważ jest to permanentna ozdoba złożona na najdroższej z tkanin jaką posiadamy – na naszej skórze. Dlatego musimy podjąć ją rozważnie biorąc pod uwagę co najmniej kilka czynników. Jednym z nich będzie cena. Czy wiesz ile kosztuje tatuaż i dlaczego jego ceny mogą się znacząco różnić?

Poniżej, kilka odpowiedzi:

– Cena zależy od wielkości tatuażu.
– Innym aspektem warunkującym cenę jest czas wymagany do wykonania usługi.
– Ilość użytych kolorów również się liczy. Droższe od czarnych są tatuaże kolorowe.
– Poziom skomplikowania wybranego przez nas wzoru ma znaczenie.
– Renoma tatuażysty lub studia tatuażu jest bardzo istotna i może powodować, że zapłacimy kilka razy więcej niż w przeciętnym, mało znanym studiu tatuażu.
Koszt tatuażu w Lucky Seven będzie zależał od techniki wykonania.

Ile kosztuje projekt tatuażu? Ile kosztuje tatuaż?

Raczej nie oferuje się usługi osobnego projektowania, a raczej wplata się ją do ogólnej ceny za tatuaż. Najczęściej projektu dokonuje tatuator, z którym już zdecydowaliśmy się współpracować i wpłaciliśmy mu zaliczkę oraz ustaliliśmy datę spotkania. Projekt zobaczymy najczęściej dopiero w ten dzień. Sam projekt zwykle kosztuje od stu do kilkuset złotych. Natomiast ceny tatuaży szybują nawet powyżej tysiąca złotych jeśli mówimy o tatuowaniu dużej partii ciała, ale i kilku tysięcy jeśli tatuuje nas renomowany i modny tatuażysta. Generalnie, za tatuaż zapłacimy od stu do trzystu złotych w przypadku małego, czterysta do sześciuset złotych w przypadku średniego i do dziewięciuset w przypadku tatuażu, który uznamy za duży.

Dobry tatuażysta się ceni. Jak bardzo?

Ceny tatuaży z napisami. Co ma wpływ na koszt tatuażu?
Ceny tatuaży z napisami. Co ma wpływ na koszt tatuażu?

Najwyższe ceny płacimy u renomowanych tatuażystów. W Polsce jest co najmniej kilka magnetyzujących nazwisk z branży. Możemy zwrócić uwagę na Jakuba Nowicza znanego z eleganckich i eterycznych wzorów tatuaży, z minimalistycznych motywów florystycznych oraz tatuaży z napisami. Jego styl jest nienaganny i minimalistyczny. Wśród tatuujących kobiet, szanowaną postacią jest Matylda Wolfenstein, która specjalizuje się w wątkach kwiatowych i zwierzęcych.

Trzeci przykład to Marcin Surowiec, który łączy kolory w oryginalny sposób, a w jego dziełach odnajdziemy motywy graficzne, geometryczne i powiązane z naturą. Musimy pogodzić się z myślą, że talent idzie w parze z kosztami. Profesjonaliści, którzy mają odpowiednie wykształcenie artystyczne, odbywają nowatorskie kursy, a za sobą  mają lata doświadczenia cenią swoją pracę, i słusznie. Zdarza się, że cena usługi u takiej osoby przewyższa przeciętną cenę czterokrotnie. Inna sprawa, że najlepsi profesjonaliści mają dostęp do sprzętu z najwyższej półki i nie mogliby pozwolić sobie na wytatuowanie nas niskiej jakości maszynką, która nie będzie w stanie idealnie wykonać wymagających wzorów.

Oprócz narzędzi do tatuowania, sam tablet pozwalający do tworzenia wzorów tatuaży kosztuje około dziesięciu tysięcy złotych. I jeszcze jedno, najlepsi z najlepszych ciągle podnoszą swoje kwalifikacje oraz wiedzę więc będą potrafili nie tylko zrobić tatuaż, ale również doradzić w kwestii wzoru, trendów, podpowiedzieć czy wybrany motyw nie trąci kiczem. 

Dobre studio czyli jakie?

Jeśli się tatuować to tylko w miejscu bezpiecznym, które nie zagraża naszemu zdrowiu. Warto oprzeć się na recenzjach osób, które już w danej lokalizacji były, ale również sprawdzić na własne oczy czy miejsce jest higieniczne, czyste, a zanim przystąpimy do współpracy zapytać wprost jakie narzędzia zostaną użyte i jak zostaną oczyszczone. W profesjonalnym studio takie pytania nie spotkają się z dezaprobatą. Należy pamiętać, że igła wchodzi w nasze ciało i możliwe jest rozwinięcie się zakażenia w przypadku nie przestrzegania odpowiednich zasad. Poza tym, inne koszty ponosi studio, które jest małe i znajduje się w niewielkiej miejscowości, a kilkakrotnie więcej za wynajem zapłaci właściciel studia w Warszawie, które dodatkowo jest w centrum i ma nowoczesny i przestronny wystrój. Skoro więcej płaci wynajmujący to i więcej zapłacimy my.

Popularne tatuaże z napisami. Czyli jakie?

Tatuaż z napisem w jasny sposób może wyrazić nas i wartości, które wyznajemy. Może to być na przykład cytat z ulubionej książki, która znacząco wpłynęła na sposób, w jaki myślimy. Może to być nasze postanowienie, albo magiczna formuła, która pomaga nam zachować pogodę ducha lub dodaje sił w trudnych momentach. Napis może być dyskretny i minimalistyczny, dzięki czemu łatwo może zostać zakryty, na przykład w przypadku, gdy nie byłby mile widziany w miejscu naszej pracy. W bardziej kontrowersyjnych przypadkach, są to imiona partnerów, które zresztą w co najmniej kilku znanych przypadkach zapędziły ich właścicieli ponownie do salonu w celu ich usunięcia. Co innego imiona dzieci, te są zarówno popularnym motywem napisu oraz bezpiecznym rozwiązaniem.

Do najbardziej popularnych rodzajów tatuaży z napisami należą:
– Imiona partnerów
– Imiona dzieci
– Cytaty z książki lub ulubionego filmu
– Powiedzenia motywacyjne
– Ważne słowa, które określają nasze wartości i światopogląd takie jak wierność, Bóg czy zaufanie. 

francuski niemiecki hiszpański angielski

About the author