Osoby borykające się z problemami natury estetyczno-zdrowotnej powinny sięgnąć po rozwiązania oferowane przez medycynę estetyczną. W profesjonalnych klinikach oferowane są liczne zabiegi usprawniające kondycję ciała i twarzy. Bez problemu pozbędziemy się nieatrakcyjnych zmarszczek oraz cellulitu. W tym celu warto poddać się zabiegom laserowym, kriolipolizy lub termoliftingu. Coraz więcej gabinetów i klinik oferuje usługi z zakresu medycyny estetycznej. Co więcej, ceny takich zabiegów stale spadają. Tym samym znacząco zwiększa się ich przystępność.
Można znaleźć rozmaite metody leczenia na różnych pułapach cenowych. Najwięcej przyjdzie nam zapłacić za najnowocześniejsze zabiegi, które są zazwyczaj o wiele bardziej efektywne. Nie oznacza to jednak, że ekonomiczne opcje są nieskuteczne. W takim wypadku musimy jednak poddać się większej liczbie zabiegów, aby uzyskać podobne efekty. Medycyna estetyczna z Warszawy lokuje się pomiędzy chirurgią plastyczną a kosmetologią i jest stosunkowo młodą dziedziną medycyny. W porównaniu do chirurgii jest z pewnością o wiele mniej inwazyjna. Jej zabiegi nie wymagają również długich okresów rekonwalescencji. Natomiast kosmetologia oferuje mniej efektywne rozwiązania niż te, używane w ramach medycyny estetycznej.
Którym zabiegom poddać się, gdy zależy nam na poprawie wyglądu twarzy?
Zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej mają za zadanie zniwelować efekty starzenia się widoczne na naszej skórze. Chodzi nie tylko o wygładzanie zmarszczek, ale także ujednolicanie kolorytu cery. Często usuwane są również niedoskonałości w postaci przebarwień, naczynek oraz blizn potrądzikowych. Wraz z rozwojem medycyny estetycznej, potencjalni klienci mają do wyboru coraz więcej zabiegów. Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego to dobry sposób na korektę rysów twarzy przy jednoczesnej regeneracji skóry. Ponieważ osocze używane w zabiegu jest pozyskiwane z krwi pacjenta, tego typu zabiegi często zwane są mianem wampirzego liftingu. Ciekawą alternatywą są komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. Bruzdy mogą być także wypełniane za pomocą tłuszczu pobranego z innych części ciała. Niechirurgiczny lifting twarzy wykorzystujący specjalne nicy pozwala na poprawę rysów twarzy i utrzymanie tych zmian. Wynika to z faktu, że takie nici pobudzają produkcję kolagenu, do czasu aż się rozpuszczą. Wyrównywanie skóry w ramach medycy estetycznej osiąga się poprzez głębokie peelingi chemiczne oraz zabiegi laserowe. Z kolei fale elektromagnetyczne oraz świetlne pozwalają na regenerację, oraz zwiększenie gęstości skóry. Zabiegi przy użyciu intensywnego światła impulsowego (IPL) są skuteczne w usuwaniu przebarwień oraz owłosienia.
Efektywna alternatywa dla kwasu hialuronowego — hydroksyapatyt wapnia
Z pewnością kwas hialuronowy stanowi najczęściej używaną substancję, jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej w Polsce. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją inne typy wypełniaczy. Dobrym przykładem jest hydroksyapatyt wapnia, który naturalnie występuje w naszych kościach. Przydaje się w wypełnianiu sporych zmarszczek takich jak lwia zmarszczka, bruzdy nosowo-wargowe oraz linie marionetki. Sprawdzają się także przy modelowaniu policzków i konturów twarzy. Czasami lekarz może użyć hydroksyapatytu wapnia do wypełniania objętościowego. Uznawany jest za substancję bio-syntetyczną, ponieważ nie jest produkowany przy użyciu materiałów organicznych pochodzenia zwierzęcego. Tym samym ryzyko reakcji anafilaktycznej jest znacznie mniejsze. Po wykonaniu zabiegu medycyny estetycznej przy użyciu takich preparatów efekty utrzymują się przez co najmniej 12 miesięcy.
Pozostałe rodzaje wypełniaczy
Poliakrylamid to bardzo trwały typ wypełniacza, który jest także niewchłanialny. Często używają go chirurdzy plastyczni podczas swoich zabiegów. Sprawdza się przy modelowaniu linii żuchwy, jak i powiększaniu ust. Po jego wstrzyknięciu dochodzi do zwiększania się liczby komórek, które następnie zostają obudowane tkanką. Jeśli wystąpi taka potrzeba, możliwe jest usunięcie tej substancji. Z kolei kwas polimlekowy ma za zadanie stymulować syntezę kolagenu przez organizm pacjenta. Znakomicie radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi oraz bruzdami nosowo-wargowymi. Zarówno kwas polimlekowy, jak i poliakrylamid może być używany do przeprowadzenia zabiegów medycyny estetycznej w Poznaniu dotyczących modelowania i powiększania ust. Kwas wyróżnia się jednak na tle pozostałych wypełniaczy faktem, że na efekty wstrzyknięcia tej substancji trzeba poczekać przynajmniej kilka miesięcy. Zazwyczaj chodzi o okres 3 miesięcy. Tego typu zabiegi medycyny estetycznej nie są jednak pozbawione swoich wad. O wiele częściej trzeba poddać się zabiegom poprawkowym. Gdy konieczne jest użycie środka trwalszego od kwasu hialuronowego, często używa się polimetakrylanu metylu (PMMA). Należy jednak używać stosunkowo niskiej ilości tej substancji podczas jednego zabiegu. Zbyt duża jednorazowa aplikacja może doprowadzić do widoczności PMMA przez naskórek. Dlatego też osoby poddające się zabiegom przy użyciu tego preparatu muszą być gotowe na całą serię zabiegów.