Szybkie i efektywne pranie wykładzin i dywanów

Wśród popularnych usług czyszczenia przedmiotów gospodarstwa domowego jest pranie wykładzin i dywanów. Jest to złożony i czasochłonny proces, którego wysoką, jakość mogą uzyskać tylko specjaliści. Najczęściej dywan jest narażony na poważne zanieczyszczenie z powodu zaniedbania: rozlany sos, kawa to znacznie psuje wygląd wykładzin dywanowych. Ponadto w wielu mieszkaniach zakurzone stare dywany są już wyblakłe.

Ludzie nie wiedzą, co z nimi zrobić, wydaje się, że nie nadają się już do użytku. Można jednak skorzystać z usług prania takiego dywanu w pralni chemicznej i znowu będzie lśnił świeżymi kolorami. Pranie wykładzin i dywanów, eliminuje wszelkie zanieczyszczenia i nadaje im nieskazitelny wygląd, jednocześnie zachowując ich integralność i jakość powłoki. Takie usługi są przeznaczone nie tylko dla właścicieli mieszkań i domów ale również dla firm które dbają o czystość swoich biur.

Chemiczne pranie wykładzin i dywanów

Gdy dywan lub wykładzina są brudne? Kilku brzydkich plam nie da się usunąć nawet przy użyciu drogich detergentów. A może kolor produktu jest daleki od tego, jaki był przy zakupie? Aby uporządkować i zrobić z niego dekorację domową, konieczne jest zamówienie prania wykładzin i dywanów. Każda gospodyni zna przykre uczucie na widok świeżej plamy na dywanie. Irytacja z powodu czekającego ręcznego czyszczenia i kupowanie drogich środków, potrafi popsuć nastrój. A kiedy plamy są silniejsze od nas, a wszelkie wysiłki są daremne, nastrój pogarsza się na długo. Plamy z kawy, wina, farby, lakierów najlepiej nie próbować nawet usuwać samodzielnie. Jest mało prawdopodobne, aby się to powiodło, a przy nieodpowiedniej pielęgnacji za dwa lata dywan będzie nie do poznania. Stanie się on rodzajem historycznej atrakcji opowiadającej o wizycie niedbałego gościa, który rozlał napój ze szklanki, o pierwszych eksperymentach artystycznych dziecka z farbą olejną i niegrzecznym kocie, który przewrócił lakier do paznokci właścicielki. Jeśli ktoś chce, aby tak się nie stało, a dywan od dawna pozostaje ulubionym meblem i zachwyca oko, trzeba powierzyć pranie wykładzin i dywanów profesjonalnej firmie.

Dlaczego trzeba zadbać o regularnie pranie wykładzin i dywanów?

Oprócz estetycznej strony problemu czysty dywan jest kluczem do zdrowia mieszkańców domu. Jeśli regularnie jest odkurzany, usuwana jest tylko górna warstwa kurzu i drobnych zanieczyszczeń. Nawet, jeśli odkurzanie wykonuje się codziennie, kurz wciąż przenika do włókien dywanu. Patogenne drobnoustroje, bakterie i roztocza żyją w kurzu. Są to mikroskopijne stworzenia, które powodują alergie, przewlekły katar i nieprzyjemne choroby skóry. Wystarczy pomyśleć: jeśli w ciągu ostatnich trzech lat dywan lub wykładzina nie były poddawane innym zabiegom oprócz odkurzania, składają się one z około 10% roztoczy i ich odpadów. Osoba nie jest świadoma obecności tych nieprzyjemnych sąsiadów, ponieważ żywią się one cząsteczkami martwej skóry i nie można ich zobaczyć bez mikroskopu. Są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, ponieważ są one nadwrażliwe. Zagrożone są także osoby cierpiące na astmę i alergię. Ludzie, którzy systematycznie powierzają pranie wykładzin i dywanów profesjonalistom którzy korzystają ze skutecznych i bezpiecznych środków, zauważają, że dzieci mniej chorowały na przeziębienia, a atmosfera w domu stała się czystsza i świeższa. Można wtedy oglądać dzieci bawiące się na dywanie i cieszyć się jego świeżością podczas oglądania telewizji.

Jak przebiega pranie wykładzin i dywanów?

Proces pranie wykładzin i dywanów przebiega w kilku etapach. Najpierw przygotowuje się produkt i wybiera detergent. Specjalista upewnia się, że wybrane detergenty nie uszkadzają włókien dywanu i nie psują jego koloru. Określana jest zgodność wybranej chemii z konkretnym produktem co zapobiega niespodzianką w postaci utraty koloru dywanu i innych problemów. Dopiero potem specjalista przystępuje do prania.  Sama procedura będzie zależeć od stopnia zabrudzenia produktu. Przede wszystkim dochodzi do miękkiego, ale głębokiego czyszczenia, podczas którego kurz osadzony we włóknach jest usuwany wraz z roztoczami i wydeptanymi śmieciami. Następnie, jeśli pozostaną uporczywe plamy, wybierane są specjalne detergenty, aby je usunąć. Po zakończeniu usuwania plam dywan jest prany metodą suchą lub mokrą, w zależności od tego, z czego jest wykonany i jakiego czyszczenia wymaga. Ostatnim etapem prania wykładzin i dywanów jest suszenie i podnoszenie włosa. Do suszenia stosuje się odkurzacz z grubą i sztywną szczotką. Duży przepływ powietrza pozwala szybko wysuszyć i nie uszkodzić dywanu. Profesjonalne czyszczenie dywanów https://montazwykladzin24.pl/czyszczenie-i-konserwacja-wykladzin/ nie jest luksusem, ale koniecznością utrzymania zdrowej atmosfery w domu. Lekarze zalecają przeprowadzanie takiej procedury raz na sześć miesięcy. Jeśli w domu są zwierzęta, to częściej, jeśli to możliwe. Ponadto regularne pranie dywanu pomoże uniknąć plam. Ogólnie rzecz biorąc, świeżą plamę można znacznie łatwiej usunąć, więc nie trzeba czekać, aż dywan stanie się abstrakcyjnym obrazem.

About the author